אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סודה סטרים מנסה להימכר, ניהלה מגעים מול פפסיקו צילום: בלומברג

נחשף בכלכליסט

דיווח: סודה סטרים מנסה להימכר, ניהלה מגעים מול פפסיקו

חודש לאחר שפפסיקו ומאוחר יותר גם מנכ"ל סודה סטרים הכחישו מגעים בין שתי החברות, מפרסם "ניו יורק פוסט" כי מגעים כאלה אכן נוהלו. לטענת העיתון, המגעים למכירת החברה מאבדים גובה במהירות

09.07.2013, 18:56 | גולן חזני
סודהסטרים מנסה במשך שלושה החודשים האחרונים להימכר, וניהלה מגעים מול פפסיקו, כך מפרסם היום (ג') העיתון "ניו יורק פוסט". על פי העיתון, את המהלכים מוביל דניאל בירנבוים מנכ"ל סודה סטרים.

קראו עוד בכלכליסט

מהדיווח של העיתון, המצטט מקור שלא נחשף, הנסיונות של החברה להימכר מאבדים גובה במהירות. "המנכ"ל בירנבאום אמנם אמר שהוא מתכנן לטלטל את שוק המשקאות המוגזים, שמגלגל מיליארדי דולרים בשנה, אך מאחורי הקלעים היצרנית של מכונות הסודה הביתיות מחפשת קונה כבר שלושה חודשים לפחות. המהלך נעשה בפרופיל נמוך והחברה לא הציעה עצמה למכירה באופן רשמי".

סודהסטרים, צילום: בלומברג סודהסטרים | צילום: בלומברג סודהסטרים, צילום: בלומברג

על פי הכתב ג'וש קוסמן בנק רוטשילד משמש כיועץ לא רשמי של סודה סטרים. בירנבאום סירב להגיב לעיתון האמריקאי.

בחודש שעבר חשף "כלכליסט" כי פפסיקו מנהלת מגעים לרכישת סודה סטרים. סודה סטרים סירבה "להגיב לשמועות", ואילו מנכ"לית פפסיקו אינדירה נואי טענה כי מדובר בדיווח שגוי והכחישה את הידיעה. כעבור כשבועיים צוטט ברינבוים בעיתון כלכלי אחר כמי שטוען כי "החברה לא למכירה...עיתונאי המציא סיפור".

ניורק יורק פוסט טוען כי המקור מסר לו כי "פפסיקו היתה החברה היחידה שהביעה עניין ברכישת נתח מפעילות סודה סטרים – מילוי חוזר של מכלי הפחמן הדו-חמצני – אבל לא במכשיר עצמו שנמכר לצרכנים", הוא מתייחס לידיעה ב"כלכליסט" ואומר כי "חשבתי שההכחשה של פפסיקו פירושה שהם מעולם לא הגישו הצעה, ולא שהם מעולם לא הביעו עניין".

סודה סטרים, שצופה כי ההכנסות השנתיות שלה יעלו מ-550 מיליון דולר השנה ל-1 מיליארד דולר עד 2016, התקשתה לעורר עניין בקרב רוכשים פוטנציאליים. לדבריו קוקה קולה איננה מעונינת ברכישה

מניית סודה-סטרים צונחת בשעה זו בוול סטריט ב-5% לאחר ירידה של 3.4% אתמול לשווי של 1.28 מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות