אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת צילום: בלומברג

המסחר בבורסות אסיה ננעל במגמה מעורבת

הבורסה בשנגחאי עלתה ב-2.8%, האנג סנג בהונג קונג טיפס ב-1.1% וניקיי ביפן השיל 0.4%; היצוא של סין ירד בחודש יוני ב-3.1% - גרוע משמעותית מהצפי, שעמד על עלייה של 4%

10.07.2013, 11:33 | מיקי גרינפלד

באסיה נרשמה הבוקר (ד') מגמה מעורבת לאחר נתוני המאקרו שפורסמו בסין.

ניקיי שנגחאי האנג סנג

נתוני המסחר של סין בחודש יוני מלמדים על ירידה ביצוא וביבוא:היצוא ירד ב-3.1% בהשוואה לתקופה המקבילה - גרוע משמעותית מהצפי, שבו דובר על עלייה של 4%, ולאחר עלייה של 1% בחודש מאי (שגם בו התוצאה לא עמדה בתחזיות). היצוא ירד ב-0.7%, לאחר ירידה של 0.3% במאי. זוהי הירידה הראשונה בנתוני היצוא מאז ינואר 2012.

פרשנים מסבירים כי נתוני היצוא הנמוכים הם ביטוי למאבקה של ממשלת סין בפעילות אשראי אסורה בשוק האפור של"בנקאות הצל" של הבנקים הסיניים, שכללה, בין השאר, שימוש במסמכי יצוא מזויפים כדי לחפות על חורים בנזילות - פעילות שהממשל עד כה בחרה להתעלם ממנה. פעילות זו העלתה משמעותית את נתוני היצוא והסחר של סין, שצפויים להצטמצם בעקבות החלטה שקיבלה ממשלת סין להפסיק להתעלם מפעילות זו.

מאזן התשלומים עמד ביוני על 27.13 מיליארד דולר - מתחת לצפי שעמד על 27.75 מיליארד דולר והתרחבות ביחס למאזן של 20.4 מיליארד דולר במאי.

נתוני הסחר הורידו את המניות הסיניות בהונג קונג ובשנגאחי. לפני פרסום הנתונים עלה שנגחאי ביותר מ-0.5% והנאג סנג טיפס ב-1.4%.

בורסת הונג קונג, צילום: בלומברג בורסת הונג קונג | צילום: בלומברג בורסת הונג קונג, צילום: בלומברג

קרן המטבע הבינלאומית הורידה את תחזית הצמיחה שלה עבור הכלכלה העולמית. לפי התחזית המעודכנת, הכלכלה העולמית תצמח השנה ב-3.1% וב-3.8% ב-2014, ואילו בתחזית הקודמת העריכו כי תתרחב ב-3.3% השנה וב-4% בשנה הבאה.

"שווקים מתעוררים רבים וכלכלות מתפתחות עומדים בפני שינוי במדיניות המאקרו-כלכלית מתמיכה בפעילות החלשה", נאמר בעדכון. עבור סין לדוגמה, מעריכים כעת בארגון כי הכלכלה תצמח השנה ובשנה הבאה ב-7.75%, זאת לעומת תחזיות לצמיחה של 8% ו-8.25% השנה וב-2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות