אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם ההסכם להקמת חברת תשתיות התקשורת השלישית צילום: יוסי וייס

נחתם ההסכם להקמת חברת תשתיות התקשורת השלישית

תוקם ע"י חברת החשמל וקבוצת המשקיעים בראשות "ויה אירופה. פריסת הסיבים תחל ברבעון הראשון של 2014. בחברת החשמל מונה סמנכ"ל חדש שיהיה אחראי על מיזם הסיבים האופטיים

11.07.2013, 17:50 | אופיר דור

חברת החשמל וקבוצת המשקיעים בראשות "ויה אירופה" חתמו היום על ההסכם הסופי להקמת החברה שתקים ותפעיל את תשתית התקשורת השלישית בישראל על בסיס תשתיות חברת החשמל. החתימה על ההסכם מגיעה לאחר שבמהלך השבוע השלימה קבוצת המשקיעים את העברת 100 מיליון שקל לחברת התשתיות החדשה ועוד 200 מיליון שקל הופקו על ידה כערבות בנקאית. 

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם נחתם בטקס בהשתתפות יו"ר דירקטוריון חברת החשמל יפתח רון-טל, מנכ"ל החברה אלי גליקמן, נציגי קבוצת המשקיעים ובראשם היו"ר המיועד של חברת התקשורת החדשה זאב גולדברג, ונציגי משרד האוצר ומשרד התקשורת. לפני הטקסט אושר ההסכם על ידי דירקטוריון חברת החשמל.

יפתח רון-טל יו"ר חברת החשמל (מימין), היו"ר המיועד זאב גולדברג, ואלי גליקמן  מנכ"ל חברת החשמל , צילום: יוסי וייס יפתח רון-טל יו"ר חברת החשמל (מימין), היו"ר המיועד זאב גולדברג, ואלי גליקמן מנכ"ל חברת החשמל | צילום: יוסי וייס יפתח רון-טל יו"ר חברת החשמל (מימין), היו"ר המיועד זאב גולדברג, ואלי גליקמן  מנכ"ל חברת החשמל , צילום: יוסי וייס

בחודש הקרוב צפויים להתחיל הצעדים האופרטיביים להקמת חברת תשתיות התקשורת כולל רישומה ברשם החברות וקבלת רישיון לפעילות ממשרד התקשורת. החברה תהיה בבעלות קבוצת המשקיעים (60%) וחברת החשמל (40). סיסקו תשמש כספק הטכנולוגי של המיזם.

פריסת הסיבים האופטיים צפויה להתחיל ברבעון הראשון של שנת 2014 ולהימשך כעשרים שנה. תשתית הסיבים אמורה לאפשר אספקת מגוון שירותי תקשורת מתקדמים כולל טלוויזיה ואינטרנט במהירות של עד 1 ג'יגה לשנייה.

במקביל הודיעה חברת החשמל על מינוי יוסי שנק לסמנכ"ל תקשוב הממונה בין השאר על אגף חדש המוקם בחברה לצורך מיזם הסיבים האופטיים. חברת חשמל תהיה קבלן המשנה המרכזי של חברת התשתיות החדשה ותבצע בעצמה או באמצעות חברות אחרות את העבודות לפריסת הסיבים, שיעברו ברוב המקרים במקביל לחוטי החשמל.

שנק יהיה אחראי גם על הערכות חברת החשמל לאיום מתקפות סייבר. רון-טל אמר כי החברה מתמודדת עם כ-19 אלף ניסיונות חדירה למערכות המחשוב והבקרה מידי שעה. שנק שימש כמנהל אגף מערכות מידע ותקשוב בחברת החשמל וכחבר בוועדה לבחירת משקיע לחברת תשתיות התקשורת החדשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
את כל אירופה לקח לרשת 3 שנים. למה את ישראל 20 שנה? אתם שפויים?
הרי ברור לכל אחד שמדובר בפרוייקט כמו הרכבת הקלה. ב 2010 ביבי אמר שכל המדינה תהיה מרושתת תוך שנתיים. חלפו 4 שנים ומעתה יש לספור 20 שנה. אין מדינה בעולם שלקח לרשת אותה 20 שנה בסיבים אופטייים. אם צריך, תעשו שימוש בתשתית של בזק עד שתסיימו את הפרוייקט, כי את התשתית של בזק מימנו כל תושבי ישראל. כמו כמו בסלולר, אין סיבה שלא להפקיע מבזק חלק מהתשתית כדי לאפשר למתחרים אחרים להציע שירותים. היום, לא עוד 20 שנה במקרה הטוב. פרוייקט פשוט הזוי. בינתיים בזק והוט קורעים אותנו.
07.10.13
לכל התגובות