אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק רומני מבקש מביהמ"ש צו לפירוק חברת אלרן השקעות צילום: אוראל כהן

בנק רומני מבקש מביהמ"ש צו לפירוק חברת אלרן השקעות

הבנק טוען כי החברה חייבת לו 11.3 מיליון שקל בעקבות פירוק חברה בת שלה, וכי סך התחייבויותיה עומד על 80 מיליון שקל

12.07.2013, 09:52 | יצחק דנון
הבנק הרומני VOLKSBANK ROMANIA מבקש מהמחוזי בתל אביב באמצעות עו"ד רונן מטרי להוציא צו לפירוק חברת אלרן השקעות מהרצליה בטענה לחוב של 11.3 מיליון שקל. הבנק מציין כי אלרן השקעות חתמה על כתב ערבות כערבה לטובתו בקשר עם הסכם מימון בינו לבין החברה הבת של אלרן בשם NEW LIFE DRUGSTORES שנקלעה להליכי פירוק ונמחקה ממרשם החברות ברומניה.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשבועיים, שלח הבנק לאלרן השקעות דרישה לפירעון החוב ואולם עד היום היא לא שילמה את חובה לבנק. בבקשת הפירוק נאמר כי מדיווחיה הפומביים של אלרן עולה כי מצבה הכספי קשה עד כדי קיומם של ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה כעסק חי ועל כן ברור כי היא אינה יכולה לשלם את חובותיה לרבות חובה לבנק.

גדי דנקנר. לחברה נכסים בסך 3.5 מיליון שקל בלבד גדי דנקנר. לחברה נכסים בסך 3.5 מיליון שקל בלבד גדי דנקנר. לחברה נכסים בסך 3.5 מיליון שקל בלבד

עוד נאמר בבקשת הפירוק כי בהתאם לדו"חותיה הכספיים של אלרן השקעות, סך התחייבויותיה מסתכם בכ-80 מיליון שקל בעוד סך נכסיה מסתכם בכ-3.5 מיליון שקל.

לדברי הבנק הרומני, באוגוסט 2010 אישר בית המשפט הסדר נושים בין אלרן לבין מחזיקי אגרות החוב שלה ושלושה תאגידים בנקאיים ישראליים, אליו לא צורף הבנק הרומני על ידי החברה על אף שהיא דאגה להדגיש במפורש בפני הצדדים האחרים להסדר הנושים כי הבנק הרומני עשוי לדרוש את תשלום חובו לאחר ביצוע ההסדר, ואז יגדל חוב החברה כלפי נושיה.

לסיכום, טוען הבנק הרומני אין ביכולתה של אלרן השקעות לשלם את חובותיה והיא נמצאת במצב של חדלות פירעון בהתאם לפקודת החברות ועל כן יש להורות על פירוקה.

לא נמסרה תגובה מאת אלרן השקעות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות