אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורטוגל: האופוזיציה קוראת להקל את הצנע צילום: בלומברג

פורטוגל: האופוזיציה קוראת להקל את הצנע

מנהיג המפלגה הסוציאליסטית, אנטוניו חוזה סגורו, אמר שעל הממשלה להתמקד בצמיחה כלכלית יותר מאשר בעמידה ביעדי קיצוץ החוב

13.07.2013, 14:41 | סוכנויות הידיעות

המפלגות הגדולות של ממשלת פורטוגל הבטיחו אתמול (ו') לאחד כוחות כדי להביא אל סופו את המשבר הכלכלי הפוקד את המדינה והמאיים על יכולתה לשוב לעצמאות כלכלית. כך מדווח אתר NASDAQ.

קראו עוד בכלכליסט

אך הבטחותיהם של המפלגות נתקלו במכשול בדמות קריאה מצד המפלגה הסוציאליסטית להקל את תנאי החילוץ הנוכחיים. דרישה זו טלטלה את שווקי ההון.

הריבית על האג"ח ל-10 שנים של פורטוגל - מדד לאופן שבו רואים המשקיעים את השוק הפורטוגזי - נסקה ל-7.7% מ-6.79% ביום חמישי, זאת לאחר שמנהיג המפלגה הסוציאליסטית, אנטוניו חוזה סגורו, אמר שעל הממשלה להתמקד בצמיחה כלכלית יותר מאשר בעמידה בייעדי קיצוץ החוב שהעמידו המלווים כדי שפורטוגל תהיה זכאית לחבילת החילוץ.

הפגנה נגד הצנע בליסבון, פורטוגל, צילום: רויטרס הפגנה נגד הצנע בליסבון, פורטוגל | צילום: רויטרס הפגנה נגד הצנע בליסבון, פורטוגל, צילום: רויטרס

סגורו מצא עצמו בתפקיד מתווך בין-מפלגתי כאשר ביקש ממנו הנשיא אניבל קוואקו סילבה למזג את שתי מפלגות המרכזיות ב"ברית הצלה לאומית" כדי להוביל את המדינה לבחירות מוקדמות בשנה הבאה, וזאת בעוד הממשלה ממשיכה לקיים את תנאיה של חבילת החילוץ בת ה-102 מיליארד דולר.

"עלינו להסביר לנושינו שישנה נכונות בפורטוגל לעמוד ביעדינו ולעשות סדר בחשבונות הציבוריים של המדינה, אך באופן מסוים מטרה זו אינה בת קיימא רק עבור שוק ההון אלא גם עבור משפחותינו והעסקים שלנו", אמר מר סגורו בדיון בפרלמנט.

מפלגתו, אמר סגורו, לא תשמש כ"קב לממשלה שאינה במצב של להישאר בשלטון", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות