אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החלום הרע נמשך: בריטניה החלה בחקירת השריפה בבואינג 787 צילום: בלומברג

החלום הרע נמשך: בריטניה החלה בחקירת השריפה בבואינג 787

במטוס, של אתיופיאן איירליינס, פרצה אתמול דליקה בזמן שהיה על הקרקע בשדה התעופה הית'רו שבלונדון. החברה מסרה כי תמשיך בטיסות המתוכננות עם מטוסי ה-787 האחרים שברשותה - שרק באחרונה חזרו לשירות לאחר תקלת הסוללה

13.07.2013, 19:39 | סוכנויות הידיעות

חוקרים מטעם רשויות התעופה של בריטניה החלו היום בחקירת הנסיבות שגרמו אתמול לדליקה במטוס בואינג 787 (דרימליינר) בשדה התעופה הית'רו שבלונדון.

השריפה אתמול היוותה מכה נוספת למטוס הדגל של בואינג, אשר מוקדם יותר השנה קורקע על ידי חברות תעופה ברחבי העולם בשל בעיות בסוללה. הדרימליינר חזר לטוס באופן סדיר רק לפני כמה שבועות.

השריפה אתמול במטוס השייך לחברת התעופה האתיופית, פרצה בזמן שהיה על הקרקע - לאחר טיסה בת שמונה שעות מאדיס אבבה. לא היו נפגעים.

הדרימליינר בו פרצה השריפה, בהית הדרימליינר בו פרצה השריפה, בהית'רו | צילום: רויטרס הדרימליינר בו פרצה השריפה, בהית

"המטוס פונה להאנגר מאובטח בהית'רו, וחקירת האירוע החלה", אמר דובר הרשות הבריטית לחקירת תאונות אוויריות (AAIB). הרשות הבריטית מובילה את החקירה, שנערכת בשיתוף הרשויות בארה"ב ונציגי בואינג ואתיופיאן איירליינס.

חברת התעופה האתיופית מסרה כי תמשיך בטיסות המתוכננות עם מטוסי ה-787 האחרים שברשותה; אתיופיאן הזמינה 10 מטוסי דרימליינר, וקיבלה עד כה ארבעה מהם. "התאונה בהית'רו אירעה כאשר המטוס היה על הקרקע, ואין לה קשר לבטיחות טיסה", מסרה היום החברה.

במקביל, טכנאים של חברת התעופה הבריטית תומסון בודקים אירוע נפרד, במסגרתו נאלץ אתמול בואינג 787 לחזור על עקבותיו, בטיסה מאנגליה לארה"ב, עקב תקלה טכנית לא מזוהה.

הטיסות של הבואינג 787 הופסקו בינואר, לאחר שמערכות הסוללות בשני מטוסים בבעלות חברות תעופה יפניות עלו באש. באפריל הודיע מנהל התעופה הפדראלי (FAA) כי חברות התעופה יוכלו להחזיר את המטוס לסדירות ברגע שיתקינו את מערכת הסוללה המתוקנת. אתיופיאן איירליינס היתה החברה הראשונה שהחזירה את המטוס לפעולה בשלהי אפריל, וחברות נוספות - בהן אול ניפון וג'אפן איירליינס, המפעילות הגדולות של הדרמיליינר - הצטרפו אליה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות