אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעה: להאריך המימון לחדשות המקומיות צילום: מיקי אלון

הצעה: להאריך המימון לחדשות המקומיות

ועדת השרים תדון בהצעת החוק שהגישה ח"כ מירי רגב, המבקשת למנוע את סגירת החדשות המקומיות ופיטורי העובדים בסוף החודש

13.07.2013, 22:55 | אופיר דור

ועדת השרים לחקיקה תדון מחר (א') בהצעת חוק שמטרתה להסדיר את מימון החדשות המקומיות בכבלים ובלוויין עד סוף 2014. החדשות המקומיות עומדות לפני סגירה ויותר מ-100 העובדים כבר קיבלו מכתבי פיטורים לאחר שהסדר למימון הפקתן מסתיים בסוף החודש. מגישת הצעת החוק היא חברת הכנסת מירי רגב (ליכוד).

במשך שנים מומנה הפקת החדשות המקומיות שמשודרות כבר 23 שנה מתמלוגים ששילמו החברות yes ו-HOT למדינה, אך חובת תשלום התמלוגים בוטלה בתחילת 2013.

הפגנה של עובדי החדשות המקומיות הפגנה של עובדי החדשות המקומיות הפגנה של עובדי החדשות המקומיות

בדצמבר האחרון, בעקבות מאבק של העובדים, הושג הסדר זמני במסגרתו הועברו 10.8 מיליון שקל מעודפי התמלוגים שנותרו בידי המדינה. אלא שסכום זה מספיק להפקת המהדורות רק עד סוף יולי. רגב מציעה להמשיך לממן את הפקת המהדורות עד סוף 2014 מעודפי תמלוגים שעדיין נותרו.

"לחדשות המקומיות יש חשיבות ציבורית שאין עליה מחלוקת. זאת הבימה היחידה בטלוויזיה בה נשמע באופן ממוקד הקול והסיפור של התושבים והשלטון בפריפריה", כותבת רגב במכתב לחברי ועדת השרים לחקיקה. "זאת גם הדרך היחידה של צעיר או צעירה, המתגוררים מחוץ למרכז הארץ, לקבל הכשרה מעשית בחדשות בטלוויזיה בדרך להשתלב ולגוון את ערוצי החדשות המרכזיים".

גם שר התקשורת גלעד ארדן הביע השבוע תמיכה בהמשך שידור החדשות המקומיות. ארדן נפגש עם יו"ר ועד עובדי החדשות המקומיות והבטיח לעובדים כי ינסה לגבש הסדר ביחד עם האוצר שימנע את סגירת המהדורות המיועדות לתושבי הפריפריה והמעסיקות עובדים שמגיעים ברובם מהפריפריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות