אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל, מנורה והראל יכריעו היום את גורל שכרו של דני נוה צילום: אוראל כהן

מגדל, מנורה והראל יכריעו היום את גורל שכרו של דני נוה

חברות הביטוח הגדולות יצביעו באסיפת בעלי המניות של כלל ביטוח לגבי אישור חבילת השכר של יו"ר כלל ביטוח הנכנס דני נוה. בית ההשקעות מיטב דש צפוי להתנגד במחאה על מינויו

14.07.2013, 08:18 | רחלי בינדמן

היום תגיע לנקודת רתיחה פרשת מינויו של דני נוה ליו"ר כלל ביטוחמקבוצת אי.די.בי. הגופים המוסדיים המנהלים את כספי הפנסיה של הציבוריידרשו להצביע היום באסיפה הכללית של בעלי המניות של כלל ביטוח האם הם מאשרים לנוה, חסר הניסיון בתחום הביטוח, חבילת שכר בשווי כולל של 4.3 מיליון שקל. אם רוב של הגופים המוסדיים יצביע נגד, חבילת השכר לא תאושר.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הייעוץ אנטרופי המספקת המלצות לגופים המוסדיים ביחס להצבעה באסיפות המליצה לאשר את חבילת השכר. עם זאת, לאחר שהתברר כי גופים מוסדיים מתכננים להצביע בניגוד להמלצתה בעיקר בשל קיומו של מצנח זהב גדול במקרה של פרישתו של נוה, ניאות היו"ר הנכנס לבצע התאמות בחבילת השכר.

נוה לא שינה את תקופת ההודעה המוקדמת הכוללת שלושה חודשי שכר בתשלום במקרה של פיטוריו, אך מנגד הוא הסכים להתנות את מענק ההסתגלות בשווי של שש משכורות מלאות בתקופת כהונה של שנה לפחות בתפקיד. זאת, כשאי.די.בי נדרשת למכור את השליטה בכלל ביטוח עד סוף אוגוסט, ובהתאם להערכות כי הבעלים החדש יבקש למנות יו"ר חדש מטעמו.

דני נוה, צילום: אוראל כהן דני נוה | צילום: אוראל כהן דני נוה, צילום: אוראל כהן

 

אלא שחרף שינוי זה, חלק מהגופים המוסדיים עדיין צפוי להתנגד לחבילת השכר כדי להביע את מחאתו על עצם מינויו של נוה, מקורבו של נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, לתפקיד.

כך, למשל, בית ההשקעות מיטב דש בניהולו של אילן רביב הצהיר ביום חמישי כי לא יתמוך עוד "במינוי מקורבים של בעל השליטה". גם הפניקס הודיעה כי יתנגדו בהצבעה. כעת נשואות העיניים לחברות הביטוח הגדולות - מגדל, הראל ומנורה - שהצבעתן תכריע את גורל שכרו של נוה בכלל ביטוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות