אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועלים: החשבון של בן-דב לא עוקל - מאחר שאין בו כסף צילום: אוראל כהן

הפועלים: החשבון של בן-דב לא עוקל - מאחר שאין בו כסף

בבנק הבהירו כי לא יוכלו לממש את הצו שניתן לבקשת לאומי במועד מאוחר יותר, גם אם בעתיד יופקדו כספים בחשבון

14.07.2013, 17:23 | יצחק דנון

בנק הפועלים הודיע לבית המשפט המחוזי בת"א כי צו העיקול על כספים המופקדים בחשבונו של אילן בן דב בבנק לא בוצע מאחר ולא היתה בחשבון כל יתרת זכות. כמו כן, בנוגע לעיקול עתידי של כספים בחשבון הבהיר הבנק כי על פי הפסיקה, צו עיקול זמני חל אך ורק נכון למועד קבלתו אצל המחזיק. לפיכך, הוא לא יחול על כספים שיופקדו לחשבון בעתיד. 

צו העיקול הזמני ניתן בשבוע שעבר לבקשת בנק לאומי והוא כולל עיקול כספים בחשבונותיו של בן דב בבנקים בשבעה סניפי בנקים, על מקרקעין המצויים בכפר שמריהו ועל מניותיו בחברת בן־דב אחזקות עד לסכום של 62.3 מיליון שקל. בקשת העיקול הוגשה במקביל להגשת תביעת הבנק כנגד בן־דב בסכום של 88 מיליון שקל, זאת בטענה לערבותו לחובותיה של חברת טאו תשואות בחשבונותיה בסניף המרכזי של הבנק בתל אביב.

בתוך כך נמסרו צווי העיקול הזמניים על כספי בן דב גם לבנקים: דיסקונט, איגוד, המזרחי, לפיתוח התעשייה,הבינלאומי, ומרכנתיל דיסקונט.

כמו כן, בנק לאומי מסר ללשכת רישום המקרקעין בנתניה צו העיקול זמני שהוטל על זכויותיו של בן דב בחמש חלקות המקרקעין בכפר שמריהו וכן צו העיקול הזמני על אחזקותיו של בן דב בחברת בן דב אחזקות.

צווי העיקול אינם חלים על חשבון עו"ש ביתרת חובה ועל חשבונות משותפים עם אחרים שאינם צד לבקשת העיקול.

בהחלטת ביהמ"ש נקבע כי על בנק לאומי לוודא את ערכם של הנכסים שנתפסו על מנת שהעיקול לא יחרוג מהסכום שנקבע של 62.3 מיליון ש"ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות