אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צים לא העבירה הבטוחות למחזיקי האג"ח; המנכ"ל: "שינהגו באופן חכם" צילום: בלומברג

צים לא העבירה הבטוחות למחזיקי האג"ח; המנכ"ל: "שינהגו באופן חכם"

אתמול חל היום הקובע להעברת בטוחות של 25 מיליון דולר לידי מחזיקי האג"ח; מנכ"ל צים, רפי דניאלי: "הם מתנהגים בצורה שונה משאר הנושים"

14.07.2013, 17:33 | גולן חזני

למרות שאתמול חל היום הקובע להעברת בטוחות של 25 מיליון דולר לידי מחזיקי האג"ח של צים, החברה לא העבירה עד לרגע זה את הסכום ומצויה בסכנה של הפרת הסכם עם המחזיקים. 

קראו עוד בכלכליסט

העובדה שאתמול היה יום שבת ולא יום עסקים רגיל, עשויה לעמוד לטובתה של צים ליום-יומיים, אך לא ברור אם בכוונת החברה להעביר את הסכום והיא מקיימת מגעים מול הנושים האחרים והעיקריים שלה, הבנקים, המספנות ובעלי האניות.

אוניה של צים, צילום: אלעד גרשגורן אוניה של צים | צילום: אלעד גרשגורן אוניה של צים, צילום: אלעד גרשגורן

הנושים העניקו לצים ארכה של שנה וחצי, עד סוף 2014, לפרעון חובותיה לשנה הנוכחית אליהם, ודרשו שגם מחזיקי האג"ח ישתתפו "במאמץ", ויאפשרו לחברה לדחות את העברת הבטחות עד לסוף 2014; אולם מחזיקי האג"ח סירבו ודרשו מהחברה את הבטוחות במועד.

"מחזיקי האג"ח מתנהגים בצורה שונה משאר הנושים", אמר היום רפי דניאלי, מנכ"ל צים, ל"כלכליסט". "אנחנו קוראים להם לנהוג באופן לא צודק, אלא חכם".

נציגות מחזיקי איגרות החוב הגיבה על דברי דניאלי: "הנציגות שוללת בתוקף את התקפותיהם עזות המצח וחסרות תום הלב של מנהלי צים. החלטת מחזיקי איגרות החוב, פה אחד, לעמוד על כך כי החברה תקיים את התחייבויותיה להעמדת בטוחה ראויה ולהמשך תשלומי הריבית השוטפים, היוותה כידוע לכל - ובראש ובראשונה לבעלי העניין בצים - הבסיס היחיד והמוסכם לוויתור בעלי האג"ח על העמדת חובותיה של צים לפירעון מיידי.

"יתרה מזו, יודגש כי עד ימים ספורים לפני שביקשה ממחזיקי איגרות החוב לדחות את מועד העמדת הבטוחה בכשנה וחצי, חזרו מנהלי צים והציגו לנציגות שהבטוחה אכן תועמד, ושהבנקים המממנים של החברה יודעים היטב על חובתה של החברה להעמיד את הבטוחה למחזיקי איגרות החוב, ואף נתנו לחברה ויתורים מתוך ידיעה ברורה שזהו המצב. ראוי שבעלי העניין בצים יבחנו היטב אם אמנם התבטאויות כמצוטט ראויות להיות מושמעות על ידי בעלי תפקידים בחברה הנתונה בהסדר חוב, זו כבר הפעם השנייה בתוך ארבע שנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות