אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר הספרדי: "המיתון נגמר, צריך להתמקד בהחלמה" צילום: בלומברג

שר האוצר הספרדי: "המיתון נגמר, צריך להתמקד בהחלמה"

לואיס דה גינדוס אמר בראיון כי הוא מעריך שכלכלת המדינה תצמח בחציון השני של 2013 וכי על הממשלה לצמצם את הגירעון התקציבי "בקצב הנכון"

14.07.2013, 21:13 | סוכנויות הידיעות

בראיון שהתפרסם אתמול בעיתון "אל פאיס", הצהיר שר האוצר הספרדי, לואיס דה גינדוס, כי המיתון במדינה חלף וכי כעת יש "למצוא דרכים להאצת ההחלמה ממנו". השר העריך כי הכלכלה הספרדית תחזור לצמוח בחציון השני של 2013. 

קראו עוד בכלכליסט

דה גינדוס, שמונה לשר האוצר לפני שנה וחצי, נשאל אם המצב של ספרד טוב משהיה כאשר הוא מונה לתפקיד וענה ש"הכלכלה הספרדית היתה על סף קריסה אז, והיום מצבה שונה בתכלית".

דה גינדוס המשיל את הבראת הכלכלה הספרדית לטיפול ב"פרח שיש להשגיח עליו באמצעות רפורמות כלכליות, שיפור דירוג האשראי של הכלכלה הספרדית וצמצום הגירעון התקציבי שלה בקצב הנכון".

לואיס דה גינדוס, צילום: רויטרס לואיס דה גינדוס | צילום: רויטרס לואיס דה גינדוס, צילום: רויטרס

הראיון עם גינדוס התפרסם על רקע העלאה מחודשת של החשדות כי ראש הממשלה הספרדי, מריאנו ראחוי, היה ברשימת מקבלי תשלומים לא חוקיים שהועברו למפלגת השלטון, "המפלגה העממית" (PP), במהלך 20 השנים האחרונות.

כשנשאל על כך דה גינדוס, הוא אמר שככל הידוע לו, "אם יש אדם אחד בממשלה שההתנהלות החוקית חשובה לו מכל דבר אחר, זהו ראש הממשלה ראחוי". דה גינדוס הוסיף שלדעתו פרשיית השחיתות המתמשכת לא השפיעה על הכלכלה הספרדית עד כה.

בדומה לדה גינדוס, גם קרן המטבע הבינלאומית העריכה שכלכלת ספרד תחזור לצמוח בחציון השני של 2013. עם זאת, בהודעה שמסרה על כך בחודש שעבר הזהירה הקרן שספרד עדיין צריכה להגן על הבנקים שלה, שנמצאים במצב "שביר", וכי עליה לעשות יותר על מנת לפתור את בעיית האבטלה החמורה בקרב אזרחיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
פוליטיקאים מושחתים
במדינת ספרד השחיתות חוגגת, המלוכה, הפוליטיקאים\ כולם חוגגים כבר שנים על חשבונם של המובטלים וחסרי הכל. אני בטוחה כי אם כל הפוליטיקאים שקיבלו כספים לא כשרים, היו מחזירים או לפחות משלמים מס כראוי הכל היה נראה אחרת. בגלל תשלום מס במדינת ספרד זו מילה גסה גם התושבים מזה שנים רבות עובדים בשחור אז לא לךא שקופת המדינה ריקה. נקווה כי אכן העתיד יאיר להם פנים.
orit , מרכז  |  15.07.13
1.
כן בטח, המיתון חלף. ספר את זה ל- 58% המובטלים בצעירים במדינה
זה מזכיר לי את ההכרזה של האמריקאים מ- 2009 שהמיתון אצלם גם הוא חלף. אני מהמר שלאיש הזה יש ממון רב. כי רק פוליטיקאי או מיליונר יכולים להכריז שטות מנותקת שכזו קבל עם ועדה. עוד תוצר שממחיש כמה השיטה היום כושלת ומנותקת.
המתרשם  |  14.07.13