אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים וחברות הביטוח ידרשו להקדים פרסום הדו"חות הכספיים צילום: אוראל, כהן גיא אסיאג

הבנקים וחברות הביטוח ידרשו להקדים פרסום הדו"חות הכספיים

המפקחים על הביטוח ועל הבנקים הורו להם לפרסם את הדו"חות הכספיים השנתיים שלהם בתוך חודשיים מסוף השנה במקום שלושה חודשים

15.07.2013, 12:22 | רחלי בינדמן

חברות הביטוח והבנקים יאלצו לפרסם את הדו"חות הכספיים השנתיים שלהם בתוך חודשיים מסוף השנה במקום שלושה חודשים. כך קבעו המפקח על הביטוח פרופ' עודד שריג ודודו זקן, המפקח על הבנקים.

כיום נדרשים כאמור חברות הביטוח והבנקים לפרסם את הדו"חות בתוך שלושה חודשים – עד סוף מרץ לאחר תום השנה. עוד קבעו שני הרגולטורים כי מועד הדיווח של הדוחות הרבעוניים יקוצר ל-45 יום מסוף הרבעון במקום חודשיים אחריו כפי שמחוייב כיום.

עודד שריג (מימין) ודודו זקן, צילום: אוראל, כהן גיא אסיאג עודד שריג (מימין) ודודו זקן | צילום: אוראל, כהן גיא אסיאג עודד שריג (מימין) ודודו זקן, צילום: אוראל, כהן גיא אסיאג

הרקע לשינוי הוא ברצון של המפקחים לאפשר לציבור לקבל מידע עדכני באופן מהיר יותר על המצב הכספי ותוצאות הפעילות של הגופים. זאת כדי להגביר את השקיפות ולשפר את יכולת קבלת ההחלטות של ציבור המשקיעים.

במקביל, ממשיכים שני המפקחים לפעול לשיפור הגילוי לציבור ביתר ההיבטים, לרבות באמצעות בחינה נמשכת של שלמות דרישות המידע, כמות המידע הנדרש, איכותו, הרלבנטיות שלו ואופן הצגתו.

הקדמת מועדי הפרסום תחייב גופים פיננסיים ורואי חשבון מבקרים לייעל את היערכותם לפרסום דוחות כספיים. לכן השינוי יתבצע באופן הדרגתי, על פני מספר שנים. המהלך נולד על רקע צעדים דומים שננקטו בעולם. לדוגמה, בארה"ב תאגידים גדולים נדרשים לפרסם לציבור את דוחותיהם הכספיים השנתיים עד תום חודשיים מתום השנה אליה מתייחס הדו"ח השנתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות