אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לגהץ לך את הטלפון? הארנק הסלולרי הראשון יוצא לדרך יוני רייף

לגהץ לך את הטלפון? הארנק הסלולרי הראשון יוצא לדרך

פלאפון ולאומי קארד משיקות היום מדבקה על מכשיר הסמארטפון שתשמש ככרטיס אשראי. בינתיים ניתן יהיה לשלם באמצעותו רק בסינמה סיטי וארקפה

15.07.2013, 17:25 | אופיר דור

חודש לאחר שהכריזו על שיתוף פעולה בתחום הארנק הסלולרי, פלאפון ולאומי קארד משיקות היום שירות חדש המאפשר תשלום באמצעות מדבקת על גבי המכשיר הסלולרי. המדבקה מהווה "שלוחה" של כרטיס האשראי של הלקוח וכל עסקה שתתבצע באמצעותה תהיה חלק ממסגרת האשראי של כרטיס אשראי חוץ בנקאי שיונפק ללקוח. השירות החדש יקרא Fast pay.

קראו עוד בכלכליסט

בשלב הראשונים התשלום באמצעות המדבקה יתאפשר ברשתות סינמה סיטי וארקפה, אך בפלאפון ובלאומי קארד מבטיחים להרחיב את אפשרויות התשלום לרשתות קמעונאיות נוספות בשבועות הקרובים.

המדבקה פועלת בטכנולוגית תקשורת אלחוטית שנקראת NFC וכל מה שנדרש כדי לשלם זה לקרב את הסמארטפון ולהעבירו מול מסופון הממוקם לצד הקופות בחנויות. השבב המותקן במדבקה משדר מידע אודות התשלום למסופון וכך מתבצע תהליך זיהוי, בדומה לכל כרטיסי האשראי.

הארנק הסלולרי. בינתיים ניתן להשתמש בו רק בסינמה סיטי וארקפה, יוני רייף הארנק הסלולרי. בינתיים ניתן להשתמש בו רק בסינמה סיטי וארקפה | יוני רייף הארנק הסלולרי. בינתיים ניתן להשתמש בו רק בסינמה סיטי וארקפה, יוני רייף

מנכ"ל פלאפון, גיל שרון, אמר שהוא צופה כי: "בתוך מספר שנים יחליף התשלום בסלולר באמצעות NFC את כרטיס האשראי המסורתי ויהפוך לאמצעי התשלום, הזמין, הנוח והפופולארי ביותר".

גם החברות סלקום ופרטנר חתמו על הסכמי שיתוף פעולה עם חברות כרטיסי אשראי, אך ההסכם בין פלאפון ללאומי קארד הוא שיתוף הפעולה הראשון שיוצא אל הדרך.

חגי הלר, מנכ"ל לאומי קארד אמר היום: "אני בטוח כי שיתוף הפעולה עם פלאפון, המשרתת שלושה מיליון לקוחות ובעלת מערך מכירות בפריסה ארצית, יקדם עוד יותר את החיבור בין הארנק למכשיר הסלולרי, הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינה תפיסתית, ויסייע בשינוי הרגלי התשלום בישראל."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות