אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב משתפות פעולה: תדהר ו"חבר" ישווקו 400 דירות בראש העין צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

שוב משתפות פעולה: תדהר ו"חבר" ישווקו 400 דירות בראש העין

שיתוף פעולה שלישי בין החברה היזמית למועדון הצרכנות: דירות 4 חדרים בראש העין יוצעו בכמיליון שקל. אפריקה ישראל יצאה מהפרויקט

16.07.2013, 10:19 | דותן לוי

קבוצת תדהר ומועדון הצרכנות חבר מתכוונים לצאת במבצע מכירות נוסף, הפעם בראש העין — כך נודע ל"כלכליסט". במסגרת המבצע ישווקו לחברי המועדון 400 יחידות דיור מתוך 1,000 יחידות הדיור המתוכננות בפרויקט. כמו כן אפריקה ישראל, מי שהיתה שותפתה של תדהר בפרויקט זה, החליטה לצאת ממנו באופן סופי, מכיוון שהעסקה מגלמת סיכון רב מדי לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

ב־2010 הודיעה תדהר, שהיא חברה יזמית מהגדולות בישראל, כי דירת 4 חדרים בפרויקט תעלה כ־1.25 מיליון שקל. לפי ההערכות, הדירות יעלו לחברי המועדון 1–1.1 מיליון שקל, בעוד ההנחות הניתנות בדרך כלל לחברי המועדון נעות סביב 10%–15%.

הקרקע בראש העין הוגדרה כמקב"ת (קרקעות בלתי מתוכננות) בשטח של 163 דונם. תדהר ואפריקה רכשו את זכות האופציה לתכנון ובנייה על הקרקע תמורת 120 מיליון שקל מחברת סי.פי.אם. חטיבת הקרקע היא חלק מהתוכנית הגדולה המיועדת לפיתוח ראש העין, וכוללת כ־14 אלף יחידות דיור בגבעות המזרחיות של העיר, בסמוך לשכונת נווה אפק.

השטח בראש העין שעליו ייבנה הפרויקט של תדהר, צילום: עמית שעל השטח בראש העין שעליו ייבנה הפרויקט של תדהר | צילום: עמית שעל השטח בראש העין שעליו ייבנה הפרויקט של תדהר, צילום: עמית שעל

לפי הערכות שפרסמו בעת רכישת האופציה, היקף המכירות המשוער בפרויקט של תדהר יעמוד על 1.5 מיליארד שקל. בכוונת תדהר לדווח על המבצע עם "חבר" בשבועות הקרובים, ותחילת השיווק תתבצע במהלך הרבעון האחרון של השנה.

לחבר ולתדהר היסטוריה של שיתופי פעולה: בנובמבר 2010 שווקו לעמיתי חבר 318 יחידות דיור בפרויקט תדהר על הפארק ביבנה, אך בשל הביקוש שווקו 192 יחידות דיור נוספות כך שבסופו של דבר שווקו 510 יחידות דיור ביום אחד.

שנתיים לאחר מכן נערכה תדהר לשיווק של 166 יחידות דיור, אך שוב בשל הביקושים שווקו בסיכומו של דבר 277 יחידות דיור. שני שיווקים אלה שבהם חרגה תדהר מההיקף המתוכנן מעלים תהיות אם לא מדובר במהלך שיווקי מתוכנן.

מועדון הצרכנות חבר, המשרת את אנשי הקבע, כוחות הביטחון והגמלאים שלהם, הפך בשנים האחרונות לאחד השחקנים המשמעותיים בענף הנדל"ן, בעיקר על רקע חוסר הוודאות שמאפיין אותו והעובדה כי מדובר באוכלוסייה חזקה שיש באפשרותה לרכוש דירות. השיטה עובדת כך: המועדון סוגר עם אחד היזמים המובילים על מכירה של מספר גדול של יחידות דיור, בדרך כלל כ־30%–40% מהפרויקט. היזם מצדו נותן הנחה משמעותית במחירי הדירות, אך נהנה ממכירה מוקדמת של חלק גדול בפרויקט אשר מקלה עליו בקבלת מימון לפרויקט.

מבצעים אלה מאפשרים להציג לבנקים מכירה של חלק גדול מהפרויקט, ובעצם כך סוגרים את מימון הפרויקט בפרק זמן קצר. לאור זאת, המבצעים של חבר הפכו למבוקשים על ידי חברות נדל"ן. יזמי נדל"ן מתחו אתמול ביקורת בפני "כלכליסט" על כך שחבר בוחרת פעם אחר פעם בתדהר.

מתדהר נמסר: "התוכניות מאפשרות בניית שכונת מגורים איכותית בת 1,000 יח"ד. החברות נערכות לשיווק ברבעון האחרון של 2013".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות