אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאוגוסט: תמריצי מס לאביזרי בטיחות במכוניות צילום: shutterstock

נחשף בכלכליסט

מאוגוסט: תמריצי מס לאביזרי בטיחות במכוניות

זאת במקביל לכניסתו לתוקף של המיסוי הירוק. גובה ההטבה המירבי יעמוד על 2,250 שקל - נמוך משמעותית מעלות אביזרי הבטיחות עצמם

17.07.2013, 13:32 | תומר הדר

מחודש אוגוסט הקרוב, במקביל לכניסתו של מתווה המיסוי הירוק החדש לתוקף יוענקו זיכויי מס גם לאביזרי בטיחות. כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט".

גובהה המרבי של הטבת מס לרכב שיצויד בכל מערכות הבטיחות יהיה 2,250 שקלים. לדברי גורמים בענף הרכב, מדובר בהטבה שגובהה בפועל נמוך משמעותית מגובה עלויות אביזרי הבטיחות עצמם.

זיכויי המס מחולקים לפי סוגי המערכות, שכל אחת מהן מקבלת ניקוד בטיחותי לפיו מחושב גובהו של זיכוי המס. כך, רכב שבו מותקנת בקרת סטייה מנתיב יקבל שתי נקודות זכות, כמו גם רכב שבו מותקנת מערכת ניתור מרחק מן הרכב שמלפנים. מערכות אלה ניתנות גם להתקנה בישראל.

חגורת בטיחות, צילום: שאטרסטוק חגורת בטיחות | צילום: שאטרסטוק חגורת בטיחות, צילום: שאטרסטוק

מערכת בקרת שיוט אדפטיבית, כזו שמודדת את מרחק הרכב מן המכונית שמלפנים ומתאימה את מהירותו מקבלת נקודת זכות אחת, כמו גם מערכת זיהוי הולכי רגל ומערכת עזר לבלם, שמווסתת את עוצמת הבלימה ומחזקת אותה במקרה של עצירת חירום.

נקודת זכות אחת ניתנת גם לרכבים שמצוידים ביותר משש כריות אוויר ומערכת שמתריעה על עצמים המצויים ב"שטח מת" שבצידי הרכב. חצי נקודת זכות תינתן לרכב שבו תותקן מצלמת רוורס, לרכב שבו מותקנים חיישנים שמתריעים על אי חגירת חגורת בטיחות ולרכב שבו מותקנים חיישנים שמתריעים על ירידה בלחץ האוויר.

כאמור, רכב שבו מותקנות כל המערכות המדוברות יזכה להטבת מס בגובה 2,250 שקל. בענף הרכב לא ממהרים לברך על ההטבות ומדגישים שכיום חלק ניכר מן האביזרים המדוברים, כמו מערכת בקרת השיוט האדפטיבית מותקנים רק בדגמי יוקרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות