אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות לאחר עדות ברננקי; יאהו זינקה ב-10%

וול סטריט ננעלה בעליות לאחר עדות ברננקי; יאהו זינקה ב-10%

דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, נאסד"ק ו-S&P 500 ב-0.3%; בנק אוף אמריקה קפץ ב-3% לאחר הדו"חות. יו"ר הפדרל ריזרב אמר בעדותו החצי שנתית בפני הקונגרס כי "לא ניצמד בכל מחיר לתוכנית המקורית שלנו לרכישות אג"ח"

17.07.2013, 23:05 | שי סלינס

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו בעליות, על רקע דבריו של יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, בפני הקונגרס האמריקאי.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

ברננקי אמר בפתח עדותו החצי שנתית בפני הקונגרס כי "לא ניצמד בכל מחיר לתוכנית המקורית שלנו של רכישות אג"ח". בהמשך, לקראת נעילת המסחר, יפורסם ספר הבז' ששופך אור על מצבם של 12 המחוזות שבהם פועל הפד. בנוסף ציין יו"ר הפד כי המאזן של הבנק המרכזי נותר גבוה יחסית וזאת בשל רכישות אג"ח מגובות משכנתאות ואג"ח ממשלתיות. "נמשיך לתמוך בסביבת הריבית הנמוכה על מנת לעזור לשוק המשכנתאות לצמוח ולהקל את התנאים לאלו שצריכים הלוואות לדיור", אמר ברננקי.

 

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

האיחוד האירופי העלה הצעה להגבלת עמלות שחברות האשראי יורשו לגבות בגין פעילות בכרטיסי אשראי. הזרוע המבצעת של האיחוד – הנציבות האירופית – מנסה להביא לסופו מאבק בן עשור עם חברות כרטיסי האשראי כגון ויזה ומאסטרקארד, כך דווח באתר CNBC. במסגרת טיוטת תוכנית שערכה הנציבות, תיקבע תקרה עבור חיובים בכרטיסי אשראי ובכרטיסי חיוב. תוכנית זו תצמצם את ההכנסות הזורמות לבנקים באיחוד המגיעות למיליארדי יורו. 

מאקרו

התחלות בנייה בארצות הברית נפלו ביוני לשיעור הנמוך ביותר מזה קרוב לשנה, שמצביע על בלימה בהתקדמות של התעשייה. על פי הנתונים שפרסם משרד המסחר האמריקאי, נרשמה ביוני ירידה של 9.9% בהתחלות הבנייה לשיעור שנתי של 836 אלף מ-928 אלף במאי. זהו השיעור הנמוך ביותר מאז אוגוסט 2012. התוצאות היו נמוכות מהתחזיות, שציפו לשיעור של 915 אלף.

 

מניות במרכז

בנק אוף אמריקה, המלווה השני בגודלו בארצות הברית, דיווח על תוצאות הרבעון השני של השנה מהם עולה כי הרווח הנקי זינק ב-63%. מהבנק נמסר כי הרווח הנקי ברבעון השני טיפס ל-4.01 מיליארד דולר, שהם 32 סנט למניה, מ-2.46 מיליארד דולר, שהם 19 סנט למניה בתקופה המקבילה אשתקד. לעומת זאת, תחזיות האנליסטים ציפו לרווח של 26 סנט למניה.

 

ענקית האינטרנט יאהובניהולה של מריסה מאיר פרסמה אמש לאחר תום המסחר את תוצאות הרבעון השני של השנה. החברה רשמה ברבעון השני רווח נקי של 331.15 מיליון דולר, או 35 סנט למניה, בהשוואה לרווח נקי של 226.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה. צפי הכלכלנים עמד על רווח של 30 סנט למניה. הכנסות החברה הסתכמו ב-1.07 מיליארד דולר, ירידה של 1% לעומת הכנסות של 1.08 מיליארד בתקופה המקבילה. צפי הכלכלנים עמד על הכנסות של 1.08 מליארד דולר.

ענקית התרופות נוברטיס דיווחה על תוצאותיה לרבעון השני של השנה והציגה ירידה של 2% ל-3.23 מיליארד דולר. מכירות החברה עלו ב-1% ל-14.49 מיליארד דולר. החברה עקפה את התחזיות המוקדמות בשורת ההכנסות ופיספסה בשורת הרווח.

בנק ברקליס וארבעה מעובדי המסחר לשעבר של הבנק נאלצים לשלם סך של 487.9 מיליון דולר בקנסות. כך על פי הוראתה של הוועדה הפדרלית לרגולציה של שוק האנרגיה במסגרת חקירה לגבי מניפולציה לכאורה של שווקי האנרגיה. על הבנק הבריטי אף להעביר 34.9 מיליון דולר מרווחיו לתוכניות סיוע לבעלי בתים בעלי הכנסה נמוכה העוזרות להם לשלם את חשבונות החשמל בקליפורניה, אריזונה, אורגון ובוושינגטון.

מניות ישראליות במרכז

אחרי שנים ארוכות בהן טבענמנעה מלחשוף את שכר מנכ"ל החברה - "כלכליסט" חושף לראשונה את שכרו של ג'רמי לוין. מאז שנת 2000 שכר המנכ"ל של ענקית הגנריקה הישראלית לא הובא לידיעת הציבור הישראלי, אלא שכעת, רגע לפני אישור הבונוס השנתי שיוענק ללוין באסיפת בעלי המניות של החברה, הסוד השמור ביותר בטבע רואה אור לראשונה. עלות שכרו השנתית של לוין בשנת 2012 הסתכמה ב־14.7 מיליון שקל או 1.2 מיליון שקל בחודש. מתוך עלות שכר זו, 1.5 מיליון דולר היו שכר הבסיס, 1.2 מיליון דולר נתנו כבונוס שנתי ו־1.26 מילין דולר הוענקה לו במניות חסומות ובאופציות שיבשילו לאורך השנים הקרובות.

חברת צ'ק פוינט בניהולו ובבעלותו של גיל שויד תפרסם מחר את תוצאותיה לרבעון השני של השנה. לפי תחזית האנליסטים בוול סטריט צ' פוינט תדווח על רווח נקי של 81 סנט למניה והכנסות של 337.22 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות