אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם חברה ממשלתית חדשה מוקמת רק בשביל אורי שני?

האם חברה ממשלתית חדשה מוקמת רק בשביל אורי שני?

שני הורשע בהפרת אמונים בכהונתו כיו"ר עמידר. אולי זה מה שדחף את האוצר להקים חברה חדשה בתחום הדיור שאותה שני כן יוכל לנהל

18.07.2013, 06:57 | דותן לוי

שר האוצר יאיר לפיד מתכנן להקים חברה ממשלתית חדשה בראשות אורי שני שתשמש כגורם מייעץ לקבינט הדיור. אלא ששני ספג ביקורת על תפקודו כיו"ר החברה המשכנת עמידר בשנים 1990–1992 ממבקרת המדינה דאז מרים בן־פורת - מה שעשוי להוות סיבה נוספת לבחירה של לפיד בהקמת החברה החדשה ולא בריכוז הפעילות תחת חברה ממשלתית קיימת כמו עמידר.  

קראו עוד בכלכליסט

שני כיהן כיו"ר עמידר בימי העלייה ממדינות ברית המועצות לשעבר. במסגרת תפקידו הוא פעל לשכן את העולים, אם בהקמת מתחמי מגורים ארעיים ואם בבניית דיור ציבורי ומעונות קליטה. אלא שדו"ח של מבקרת המדינה דאז מרים בן־ פורת, שפורסם ב־1992, הוביל להתפטרותו של שני ושלוש שנים לאחר מכן אף הוגש נגדו כתב אישום שהסתיים בהרשעתו בהפרת אמונים בתאגיד.

אורי שני. הורשע בהפרת אמונים, צילום: אוראל כהן אורי שני. הורשע בהפרת אמונים | צילום: אוראל כהן אורי שני. הורשע בהפרת אמונים, צילום: אוראל כהן

בין היתר, דו"ח המבקרת מצא כי שני נהג ללון בבתי מלון מבלי לקבל את אישור הגורמים האחראים לכך בחברה, וחשבונות אלה הצטברו ליותר מ־13 אלף דולר. בנוסף, מהקופה הקטנה של החברה הוצאו כספים שנרשמו על שם אשתו של שני, והוחזרו בהמשך רק לאחר שהסיפור דלף לתקשורת. בנוסף שני נהג להגיש חשבוניות מבתי עסק שונים, שלא כללו פרטים מה מטרת ההוצאה, ואם היא קשורה למילוי תפקידו.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "שר האוצר הבהיר כי כל המהלכים הקשורים למינויו של שני יאושרו כדין על פי הנהלים הקיימים עם כל הגורמים המוסמכים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

58 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

58.
אורי שני הוא הבחירה הנכונה
כולכם פשוט אכולי קנאה וחסרי פרגון.. אין לכם מושג במה הורשע ואתם סתם ניזונים מכל מה שהתקשורת מאכילה אתכם! הבן אדם עבד בהתנדבות עד עכשיו, כן כן שתבינו מתוך רצון לעזור למדינה האוכלת יושביה הזו וזה מה שמקבלים פה אנשי ציבור לכן אין כבר אנשים טובים במקומות האלו בדיוק בגללכם! תתביישו. אורי עלה והצלח! אני בטוחה שהעזרה שלך תהיה בדיוק מה שצריך כאן כדי לעשות שינוי. ברכות
דנה , הרצלחה  |  25.07.13
56.
הפוליטיקה החדשה של לפיד: קידום חברים מושחטים בעלי עבר פלילי
אין יום שבו שר האוצר , נער הפוסטר של הבנק לא מנסה לקמבן איזה חבר מקורב, איזה מצג מופרך זה יש עתיד עושים לנו פוליטיקה חדשה שבה המוטו המרכזי הוא טיפוח חברים , קידום עסקי קומבינות , ובעיקר נסיון לשלוש מהאזרחים את המעט חופש שיש לנו , לטובת דיכוי כלכלי שבו לפיד נותן העדפה לעסקים של חבריו הגנבים
לפיד נוהג כאילומדינת ישראל שייכת לו , יפו  |  23.07.13
55.
תקראו את התגובה של לפיד לעניין ולא תאמינו למה שאתם קוראים
התגובה של יש עתיד: מומלץ לקרוא גם את תגובת משרד האוצר למרות שהיא קצרה, תמציתית ובסוף הכתבה: "ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "שר האוצר הבהיר כי כל המהלכים הקשורים למינויו של שני יאושרו כדין על פי הנהלים הקיימים עם כל הגורמים המוסמכים"." בנוסף, מצרף את התייחסותו של שר האוצר כאן בעמוד: "אני לא מוכן להכנע לשיח כזה, שבו כל אדם חשוד ומורשע מראש, בא איש מצוין, רב ניסיון, מחליט לעזור כי ביקשתי ממנו, ומיד כולם מזנקים ואומרים שבטח יש פה משהו לא כשר. אין פה. אורי הוא האיש הנכון במקום הנכון ואני שמח שהוא הסכים להתגייס לעניין. בוא לא ניתן לפופוליסטים לנהל אותנו."
לא יאומן כי יסופר  |  19.07.13
לכל התגובות