אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
UBS: יותר טלפונים חכמים, פחות שדרוגים

UBS: יותר טלפונים חכמים, פחות שדרוגים

יותר ויותר אמריקאים מחליפים את הטלפון הישן שלהם בטלפון חכם, אבל פחות מוטרדים משדרוג למכשיר החדש ביותר. התוצאה היא האטה במכירות מכשירי הדגל של סמסונג, אפל והאחרות

18.07.2013, 11:24 | נמרוד צוק

רוב מ-240 מיליון משתמשי הסלולר בארצות הברית כבר עברו לסמארטפון, ורק 41% מבעלי מכשירי הסלולר עדיין משתמשים בטלפון בסיסי. אילו גם הולכים ומתמעטים, כאשר 572 אלף איש בשבוע ממוצע משדרגים מטלפון בסיסי לטלפון חכם. כך על פי נתוני חברת הפיננסים UBS.

קראו עוד בכלכליסט

בקרב בהמשתמשים שכבר מחזיקים בסמארטפון, לעומת זאת, הואטה תדירות השדרוג למכשירים מתקדמים אף יותר. רק 68 מיליון אמריקאים שדרגו את הטלפון שלהם ב-2012, ומספר זה כולל עשרות מיליוני משתמשים בעלי טלפון בסיסי. מאז 2008, היקף השדרוג מאט משנה לשנה, וגם ב-2013 צפויה האטה, על פי תחזיות החברה.

HTC One - כמו כולם, נפגע מהירידה בקצב השדרוגים, צילום: ניצן סדן HTC One - כמו כולם, נפגע מהירידה בקצב השדרוגים | צילום: ניצן סדן HTC One - כמו כולם, נפגע מהירידה בקצב השדרוגים, צילום: ניצן סדן

משדרגים פחות

עבור ספקיות הסלולר לא מדובר בהכרח בבשורות שליליות, שכן הרווח העיקרי שלהן נובע ממעבר של לקוחות מטלפון בסיסי לסמארטפון, דבר המגדיל את שימוש הלקוחות בתקשורת נתונים ומאפשרת להם למכור חבילות גדולות יותר של שירותים ודאטה. זאת בעוד ששדרוג של סמארטפון קיים לדגם חדש יותר כולל עלויות סבסוד כבדות, שיכולות להגיע עד 400 דולר למכשיר. כדי להתמודד עם הבעיה, ספקיות הסלולר האמריקאיות טי-מובייל ו-At&T השיקו לאחרונה תוכנית המאפשרת ללקוחות לשלם 10 דולר בחודש תמורת הזכות לשדרג את המכשיר פעמיים בשנה, אבל במחיר גבוה יותר מהמחיר המסובסד.

אבל בעוד ששוק סלולר יציב טוב עבור הספקיות, עבור יצרניות המכשירים מדובר כמובן בבעיה קשה. מרבית החברות, וביניהן גם אפל וסמסונג, סבלו בחודשים האחרונים מהאטה במכירות המכשירים ומצניחה של עשרות אחוזים בערך המניה.

מחקר מעניין אחר שהתפרסם אמש (ד') מראה את חלוקת ההכנסות בין מפתחי אפליקציות לאייפון לחברות שמפתחות אפליקציות לאנדרואיד, על פי בסיס נתונים שנאספו מ-6,000 מפתחים. אפליקציית iOS ממוצעת מכניסה לבעליה, על פי המחקר, כ-5,200 דולר בחודש, בעוד אפליקציית אנדרואיד תכניס לו 4,700 דולר.

נתון מפתיע אחד שעלה מהסקר הוא כי הפלטפורמה שמעניינת כרגע ביותר את רוב המפתחים היא דווקא ווינדוס פון. בנוסף, אנדרואיד ממשיכה להיות מערכת ההפעלה המועדפת, כאשר 72% מהמפתחים יוצרים אפליקציות לאנדרואיד, ו-56% למערכת ההפעלה של אפל. 35% ציינו כי הם מתכוונים להתחיל לפתח גם לווינדוס פון ברבעון הנוכחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות