אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באנו לשנות ואיבדנו עניין

פרשנות

באנו לשנות ואיבדנו עניין

הלפידומטור, שמחבר סטטוסים בסגנון יאיר לפיד, כבש השבוע את לב הקהל בפייסבוק אך איבד אותו בתוך שעות והוכיח כמה מהר מחפשים ישראלים את הדבר הגדול הבא

18.07.2013, 14:01 | ליאור מורג
ביום ב' השבוע עלה לאוויר אתר לפידומטור, שמאפשר ליצור טקסט יאיר לפידי שעוסק בכל נושא שבוחר הגולש. הקלדה של המושג "ברווז גומי‭,"‬ למשל, חוללה מיד טקסט שכולל ביטויים כמו "ברווז גומי הוא בליבת הערכים שלנו‭,"‬ ושאר ניסוחים ששר האוצר והעיתונאי לשעבר נוטה להשתמש בהם באופן קבוע בעדכוני הפייסבוק שלו.

קראו עוד בכלכליסט

התפוצה של הכלי המשעשע היתה מיידית, והאפשרות לייצא את הטקסטים ישירות לפייסבוק מילאה את הפיד של משתמשים רבים בסטטוסים יאיר לפידיים שעוסקים במגוון נושאים, החל ב"נשים שלא מגלחות את הרגליים בקיץ" וכלה במשחק הפופולרי "קנדי קראש סאגה‭."‬

דו"ח טכנולוגי בגרסת לפיד דו"ח טכנולוגי בגרסת לפיד דו"ח טכנולוגי בגרסת לפיד

לא עברו שעתיים והסטטוסים המשועשעים הפכו לרטינה. "נגמרו לכם הסטטוסים שלא קשורים בלפיד‭,"?‬ שאל משתמש פייסבוק אחד, ואחרת אמרה שהטקסטים שהופקו באמצעות הלפידומטור כבר התחילו לחזור על עצמם.

 

פעם, בימים הרחוקים של לפני חודש, תופעת אינטרנט יכלה לחיות בכבוד יום שלם ולפעמים אפילו שבוע. ממים שעוסקים בבנימין נתניהו, בהפגנת הגזענות בסופרלנד או אפילו בתמונה המביכה של חבר הכנסת בועז טופורובסקי החזיקו את ראשם כמה ימים מעל למים. עכשיו נשבר שיא הקשב הקצר של הגולשים - שעתיים, לא יותר, ותנו לי כבר לווריד את הדבר הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות