אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכספומטים של שב"א מחליפים בעלים: חברת מרגולין היא הזוכה במכרז צילום: בלומברג

הכספומטים של שב"א מחליפים בעלים: חברת מרגולין היא הזוכה במכרז

הצעת החברה המתמחה במודיעין אזרחי ונמצאת בבעלות יחיאל דהאן גברה על הצעות מזרחי-טפחות ובנק ירושלים. פעילותם של 285 כספומטים שהיו בבעלות דיסקונט, לאומי, הפועלים והבינלאומי עברה לידיים חדשות בהוראת הממונה על ההגבלים

18.07.2013, 14:22 | גולן חזני
חברת מרגולין שבבעלות יחיאל דהאן זכתה במכרז לרכישת פעילות הכספומטים של שב"א (שירותי בנק אוטומטיים) תמורת כ-63 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". 

קראו עוד בכלכליסט

בכך הקדימה מרגולין המחזיקה בבעלות על חברת המחקר והחקירות מודיעין אזרחי את ההצעות שהגיש בנק ירושלים, מזרחי טפחות ובנק הדואר שניגש למכרז עם צביקה בארינבוים.

כספומט. לאומי, פועלים, דיסקונט והבינלאומי נאלצו למכור את האחזקה בשב"א בהוראת הממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה, צילום: גדי קבלו כספומט. לאומי, פועלים, דיסקונט והבינלאומי נאלצו למכור את האחזקה בשב"א בהוראת הממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה | צילום: גדי קבלו כספומט. לאומי, פועלים, דיסקונט והבינלאומי נאלצו למכור את האחזקה בשב"א בהוראת הממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה, צילום: גדי קבלו

הבנקים לאומי, פועלים, דיסקונט והבינלאומי נאלצו למכור את האחזקה בשב"א בהוראת הממונה על ההגבלים העסקיים דיוויד גילה. זאת לאחר שגילה טען כי מכירת 285 הכספמוטים של שב"א תשפר את התחרות בתחום, וכי אין זה נכון שגוף שמוחזק על ידי הבנקים הגדולים יחזיק בפעילות מהותית שכזו.

ההוראה של גילה ניתנה בספטמבר 2012 והנימוק שלה היה בכך שבנקים מתחרים שותפים בגוף שנותן שירותים לכל השוק.

 

את מרגולין ייצגה ווליו בייס מיזוגים ורכישות, בראשות יאיר אפרתי, המשתייכת לבית ההשקעות החדש שהקימו ויקטור שמריך ועידו נויברגר; וכן עוה"ד אלית אלקון וגיא אבנר ממשרד גורניצקי ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מעניין מי באמת עומד מאחורי העסקה
כדי לתפעל 285 כספומטים לא מספיק להביא 63 מיליון שח ולתחזק אותם. צריך לטעון אותם במאות מיליוני שקלים בשבוע. לקבוצת מרגולין אין בנק , מהיכן היא תיקח את הכסף הזה ? כנראה שהבנקים או לפחות אחד מהן עבד על הממונה על ההגבלים העסקיים ועומד מאחורי הקבוצה הזו , הוא יספק את הכסף למודיעין אזרחי למחזור במכשירים ויגזור קופון שמן על האשראי והמימון שהוא מעניק. כך שבפועל התחרות לא באמת תגדל וסביר להניח שאחד הבנקים הגדולים יצא מורווח מכל העסקה.
אחד שיודע , מרכז  |  19.07.13
לכל התגובות