אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת הרכש בדל: אסיפת בעלי המניות נדחתה ל-24 ביולי צילום: בלומברג

הצעת הרכש בדל: אסיפת בעלי המניות נדחתה ל-24 ביולי

ההערכה היא כי החשש שההצעה לא תתקבל עומד ברקע להחלטת הדחייה; המייסד והבעלים מייקל דל ימשיך לנסות ולשכנע את בעלי המניות או שיאלץ לשפר את ההצעה

18.07.2013, 16:43 | סוכנויות הידיעות

הצעת הרכש בענקית המחשבים דלנדחתה ל-24 ביולי. ההערכה היא כי הדחייה נועדה לתת למייסד, מיייל דל, זמן נוסף לנסות לשכנע את בעלי המניות הגדולים לתמוך בהצעה.

ההצעה שהיתה אמורה להיות מוגשת היום להכרעת אסיפת בעלי המניות עומדת על 24.4 מיליארד דולר, על פי שווי של 13.65 דולר למניה. שווי המניה בשוק בפתיחת יום המסחר עומד על 12.88 דולר.

בחודשים האחרונים, וביתר שאת בשלושת השבועות שקדמו לתאריך המקורי של האסיפה, התלקח העימות סביב שאלת הוגנות ההצעה. חברות יעוץ המליצו לבעלי המניות לקבל את ההצעה, אך כמה מהגורמים החזקים שבין בעלי המניות תקפו אותה כבלתי הוגנת ודרשו את שיפור התנאים. מייקל דל הכריז כמה פעמים, ובפעם האחרונה השבוע, כי הוא אינו מתכוון לסגת מההצעה.

מייקל דל, צילום: בלומברג מייקל דל | צילום: בלומברג מייקל דל, צילום: בלומברג

במהלך היום דווח מצד גורם המעורב במהלך כי נראה שההצעה לא תקבל בסופו של דבר את אישור בלי המניות. זאת למרות שכמה מהמחזיקות הגדולות ביותר, ובהן ואנגרד (Vanguard Group) ובלקרוק (Blackrock), שהעבירו את הצבעתן בשעות האחרונות, הודיעו על תמיכתן. כך גם התברר כי גופים גדולים שעוד לא הצביעו עדיין יתמכו גם הם בהצעה, ובהם סטייט סטריט (State Street), בנק אוף ניו יורק מלון (Bank of New York Mellon) ואינווסקו (Invesco). 

למרות זאת, היה עוד מרחק רב בין הקולות התומכים הידועים לבין הסף אליו נדרשת ההצבעה להגיע על מנת לאשר את הצעת הרכש. כאמור, נראה שעל רקע סימני השאלה נדחתה ההצבעה.

החברה שאותה ייסד מייקל דל לפני כמעט 30 שנה לחברה פרטית היא יצרנית מחשבי PC השלישית בגודלה בעולם. אם ההצעה תתקבל בסופו של דבר, יהיה מדובר בהצעת הרכש הממומשת הגדלה ביותר מאז המשבר הפיננסי של 2008.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות