אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתקציב המשלחות לא קיצצו: שליחי משרד הביטחון בניו יורק חוגגים באלפי דולרים צילום: שאטרסטוק

בתקציב המשלחות לא קיצצו: שליחי משרד הביטחון בניו יורק חוגגים באלפי דולרים

רגע לפני הקיצוצים, משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו יורק תערוך אירוע פרידה משליחים שחוזרים לישראל בתום ארבע שנים

21.07.2013, 06:55 | שאול אמסטרדמסקי

רגע לפני שגרזן הקיצוצים יורד על תקציב הביטחון, משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו יורק תערוך היום אירוע פרידה משליחים שחוזרים לישראל בתום שהות של ארבע שנים. מדובר בשליחים בודדים מתוך משלחת הכוללת 30 איש. על פי ההערכות, עלות האירוע נעה בין אלפי לעשרות אלפי דולרים.

משלחות הרכש בחו"ל הן נציגויות של צה"ל ומשרד הביטחון, שתפקידיהן לנהל רכש ופרויקטים של מערכות ביטחוניות מול ספקים זרים, והן מופקדות גם על יצוא ביטחוני ושיתוף פעולה טכנולוגי ותעשייתי עם גורמים זרים.

מעבר ל־30 אנשי המשלחת הקבועים, עובדים במשלחת בניו יורק כ־130 עובדים ישראלים מקומיים, שהם פעמים רבות בנים ובנות של אנשי משרד הביטחון או של מקורבים, שהמשרד דואג להם לתעסוקה בעת שהותם בעיר.

שר הביטחון משה יעלון, צילום: עמית שעל שר הביטחון משה יעלון | צילום: עמית שעל שר הביטחון משה יעלון, צילום: עמית שעל

המשלחת הביטחונית לניו יורק היא הגדולה שבמשלחות מערכת הביטחון, ומהווה את חלק הארי של השליחים הביטחוניים שמשרתים בחו"ל. עלות כלל המשלחות הביטחוניות עומדת על 180 מיליון שקל בשנה, חלק גדול מזה עבור המשלחת בניו יורק. על פי נתוני משרדי הביטחון והאוצר, המשלחת התייעלה מאוד בשלוש השנים האחרונות - התייעלות שבמסגרתה בוטלו תקניהם של תשעה שליחים ועוד 40 משרות של עובדים מקומיים. ההתייעלות ל־2014 מצומצמת בהרבה וכוללת הורדת תקן של שליח אחד בלבד.

לאירוע הפרידה הוזמנו כ־300 איש, שהם כל עובדי המשלחת בניו יורק ובני ובנות הזוג שלהם, ועל הכנתו עמלו עובדי המשלחת בחודשיים האחרונים במסגרת שעות העבודה שלהם. האירוע צפוי לכלול ארוחת ערב, קוקטייל, די.ג'יי וסרט פרידה למזכרת.

בתגובה לפניית "כלכליסט" בנושא, טענו במשרד הביטחון כי האירוע לא יכלול תוכנית אמנותית אלא יהיה אירוע מינימלי בלבד, ברוח תקופת הקיצוצים. כמו כן, הוסיפו, "האירוע יתקיים השנה, כבכל שנה, באולם של הקהילה היהודית בניו יורק, שניתן ללא עלות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות