אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועדת ששינסקי 2 תתכנס מחר: תפרסם פרוטוקול אחרי כל דיון

באוצר מתכוונים לפרסם פרוטוקול של כל ישיבה מהוועדה בנושא התמלוגים ממשאבי טבע, שבוע בלבד לאחר קיומה. בעקבות מיעוט הנשים בוועדה שוקל שר האוצר להגדיל את מספר חבריה, ולהשאיר בה את מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה הפורשת

21.07.2013, 06:57 | חן פונדק

לקראת הישיבה הראשונה של ועדת ששינסקי 2 מחר, קובע שר האוצר יאיר לפיד שני עקרונות לגבי התנהלות הוועדה: שקיפות והגדלת הייצוג הנשי.

קראו עוד בכלכליסט

משרד האוצר כבר נערך לפרסום הפרוטוקולים של ועדת ששינסקי 2, שתתכנס לראשונה מחר ותתחיל לקיים ישיבות שבועיות. הוועדה תדון בנושא התמלוגים על השימוש במשאבי הטבע של ישראל ועל פי כתב המינוי שלה, תפעל כדי להבטיח כי החלק שאותו מקבלת המדינה (מסים, תגמולים ותשלומים אחרים) ישקף את המגיע לציבור כתוצאה משימוש במשאבים אלה. הוועדה תגיש את המלצותיה לשר האוצר עד חודש יוני 2014.

בעוד בוועדת ששינסקי הראשונה, שעסקה בנושא הרווחים מהנפט והגז, לא היו פרוטוקולים, בוועדה הנוכחית מתכננים לקיים רישום פרוטוקולים ושואפים שהם יפורסמו באתר של משרד האוצר בתוך זמן קצר: ככל הנראה, הפרוטוקול של כל ישיבה יתפרסם שבוע לאחר שהיא התקיימה. כמו כן, נערכים במשרד כי שלב השימועים של הערות הציבור יועבר בשידור חי באתר משרד האוצר.

פרופ פרופ' איתן ששינסקי | צילום: אלכס קולומויסקי פרופ

לשם השוואה, הפרוטוקולים של ועדת צמח, שעסקה בסוגיית יצוא הגז, פורסמו ביוני האחרון, בעוד מסקנות הוועדה פורסמו בספטמבר 2012 - עשרה חודשים קודם.

כמו כן, ככל הנראה יצטרפו עוד נציגים, או יותר נכון נציגות, לוועדה. שרת התרבות והספורט לימור לבנת פרסמה ביום חמישי הודעה לתקשורת שבה קראה לשר האוצר לאזן את יחס הגברים־נשים בוועדה, שמונה, פרט ליו"ר, 11 איש ומתוכם רק שתי נשים.

לפיד קיבל את ההערה ומתכוון אכן להוסיף נשים. בין היתר, שוקל שר האוצר להשאיר בוועדה את המנכ"לית היוצאת של המשרד להגנת הסביבה, עו"ד אלונה שפר־קארו, כמינוי קבוע. שפר, שמסיימת את תפקידה בחודש אוגוסט, אמורה להיות מוחלפת לאחר הדיון הראשון במנכ"ל הנכנס דוד לפלר. אולם עתה יכול להיות שתקבל מינוי אישי לוועדה בנוסף ללפלר.

שפר היתה חברה בוועדת צמח, שם היתה היחידה שהתנגדה למסקנות הוועדה, ואף תקפה אותן בדעת מיעוט שצורפה למסקנות עם פרסומן.

בראש הוועדה יעמוד פרופ' איתן ששינסקי, שעמד בעבר בראש הוועדה לבחינת תמלוגי המדינה מנפט וגז. חברי הוועדה הם: פרופ' יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה; מיכל עבאדי־בויאנג'ו, החשבת הכללית באוצר; משה אשר, מנהל רשות המסים; ד"ר מיכאל שראל, הממונה על כלכלה והכנסות המדינה במשרד האוצר; ד"ר עדי ברנדר, מנהל אגף מאקרו־כלכלה ומדיניות בחטיבת המחקר בבנק ישראל; עו"ד אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה במשרד המשפטים; שאול צמח, מנכ"ל משרד האנרגיה ומים; עמית לנג, מנכ"ל משרד הכלכלה; אמיר לוי, הממונה על התקציבים באוצר; יוסי וירצבורגר, מנהל אגף רישוי אוצרות טבע, משרד האנרגיה והמים; ואלונה שפר־קארו, המנכ"לית הפורשת של המשרד להגנת הסביבה, שתוחלף כאמור על ידי המנכ"ל הנכנס דוד לפלר, אך עשויה גם להישאר בוועדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ל-3: לפי הפרסומים, המים המינרליים יהיו המשאב הראשון שיעלה לדיון.
ובאשר ל-5: הטענה שמיסוי מפעלי ים המלח ודומיהם הוא "פגיעה בהכנסה של תושבי הנגב" משקפת את קו ההסברה שגובש, כנראה, במשרדי יחסי הציבור של מפעלי ים המלח. אנחנו עוד נשמע את הטענה הזאת בכל מיני וריאציות. אין לה קשר למציאות. היא תהיה משכנעת יותר אילו בעלי מפעלי ים המלח יהפכו את החברה לקואופרטיב, כך שהרווחים באמת יתחלקו בין אלפי העובדים שהם תושבי הנגב. כרגע כל קשר בין הרווח של המפעלים לבין אנשים שגרים על אדמת הנגב מקרי בהחלט.
יפתח בריל , תל-אביב  |  21.07.13
לכל התגובות