אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצופים התלוננו על עודף תוכניות ריאליטי: קשת ורשת נקנסו ב-240 אלף שקל צילומים: עמית שעל, אלדד רפאלי

הצופים התלוננו על עודף תוכניות ריאליטי: קשת ורשת נקנסו ב-240 אלף שקל

הרשות השנייה קנסה את רשת ב-162 אלף שקל בגין חריגה בשידור ריאליטי ואת קשת ב-75 אלף שקל על קידום אפליקציית MAKO במסגרת שידוריה

21.07.2013, 13:19 | אופיר דור
הרשות השנייה הטילה על זכייניות ערוץ 2 קשת ורשת קנסות בהיקף של כ-240 אלף שקל במהלך החודשים מאי-יוני. ברשות החליטו להטיל על הזכייניות עיצומים כספיים במקום נטילת זמן פרסום בשל מה שהיא כינתה "הפרות בוטות של כללי הרשות".

קראו עוד בכלכליסט

מתמודדי המירוץ למיליון. עודף שידורי ריאליטי, צילום: עדי אורני מתמודדי המירוץ למיליון. עודף שידורי ריאליטי | צילום: עדי אורני מתמודדי המירוץ למיליון. עודף שידורי ריאליטי, צילום: עדי אורני

קשת נכנסה ב-75 אלף שקל בגין קידום אפליקציית MAKO במסגרת שידוריה. לגבי רשת קבעה הרשות השנייה עיצומים כספיים בסכום של 162 אלף שקל בשל הפרות חוזרות ונשנות של הנחיות וכללי הרשות בחודשים מאי-יוני, הכוללות חריגות בשידור תוכניות בידור וריאליטי, וכן בגין הפרות תוכן שיווקי בתוכנית "לחיות טוב" ובתוכנית "המירוץ למיליון".

ברשות ציינו כי צופים רבים פנו לנציב פניות הציבור של הרשות והביעו את מורת רוחם מהכמות הגדולה של תוכניות ריאליטי על המסך.

בתוך כך, מועצת הרשות השנייה, בראשות דר' אילן אבישר, החליטה ביום חמישי האחרון לאשר להנהלת הרשות לחלט את כספי הערבויות של שלושת הזכייניות - קשת, רשת וערוץ 10. זאת בגין קנסות בגובה 1.4 מיליון שקל שהוטלו עליהם ואשר לא שולמו לרשות.

מדובר בקנסות שהוטלו על הזכייניות בדצמבר 2012 בשל שילוב מסרים פרסומיים בתוכן של מספר תוכניות, תופעה שמכונה "מכירת אייטמים". בנוסף לקנסות נפסלו אז לשידור תוכניות שהיו מעורבות במכירת האייטמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
שיסגרו את החברות האלה כבר, בא כבר להקיא מכל הריאליטי הזה, אי אפשר לייצר תוכן אחר?
אם אין הפקות מקור וסדרות ישראליות כמו שהיו עושים פעם בהצלחה אפשר גם לעשות סדרות קומיות (רמזור, לא הבטחתי לך, החיים זה לא הכל, פלורנטין, הפוך) ואם לא אז תוכניות סאטירה (ארץ נהדרת, מצב האומה) . ותוכניות אקטואליה - מה עם קצת שאלות נוקבות לפוליטיקאים? (ניסים משעל) על כל תוכנית אחת מנ"ל משודרות 5 תוכניות ריאליטי, זה פשוט לא הגיוני. עם כל הכבוד המצב קשה ונחמד שיש תוכניות זולות להפקה, אבל תגבילו את המינון. צריך לאפשר תוכנית ריאליטי אחת לכל חברה בזמן נתון וזהו, זה גם ישמור של רמת התוכניות ולא ייצרו יותר זבל, כמה אפשר עם הרווק עם דודו אהרון, דייט בחשכה, ה"פח" הגדול, היפה והחנון וכל שאר התת רמה שדוחפים לנו. שישאירו רק תוכניות בין לאומיות מושקעות, שיתנו נגיד לרשת את המירוץ למיליון, לקשת את הישרדות ולערוץ 10 את The Voice או X Factore ותסגרו עניין עד לשנה הבאה. כבר עדיף את תקופת עודף השעשועונים מתקופה הריאליטי המזעזעת הזו.
21.07.13