אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיויד גילה משך את בקשתו לצו מניעה נגד עובדי חברת החשמל צילום: אוראל כהן

דיויד גילה משך את בקשתו לצו מניעה נגד עובדי חברת החשמל

הממונה על הגבלים ויתר על הכרעה בשאלה האם לעובדי מונופול מותר לנקוט צעדי מחאה שפוגעים בתחרות, ודרש לחייב את עובדי חברת החשמל לחבר תחנה פרטית לרשת

22.07.2013, 09:13 | תומר גנון

הממונה על הגבלים עסקיים דיויד גילה משך אתמול את בקשתו להוציא צו מניעה שיחייב את חברת החשמל ועובדיה לחבר את תחנת הכוח הפרטית "דליה" שליד קריית מלאכי לרשת החשמל הארצית. בכך בחר הממונה לוותר על הכרעה בשאלה העקרונית האם לעובדים של חברה מונופוליסטית מותר לנקוט בצעדי מחאה, גם כשאלה פוגעים לשיטתו בתחרות.

קראו עוד בכלכליסט

גילה פנה לבית הדין להגבלים בראשות השופטת נאווה בן אור לפני כחודש וחצי וביקש "להציב את גבולות החוק בפני פעולות שרשאים חברת החשמל ועובדיה לנקוט במסגרת סכסוך עבודה". בבקשתו ציין גילה כי "חוק ההגבלים קובע איסור על ניצול מעמד מונופוליסטי לרעה ואיסור על סירוב בלתי סביר לספק שירות או מוצר שבידי המונופול. העובדים אינם מוחרגים מאיסור זה".

גילה. "איסור על ניצול מעמד מונופוליסטי לרעה", צילום: עמית שעל גילה. "איסור על ניצול מעמד מונופוליסטי לרעה" | צילום: עמית שעל גילה. "איסור על ניצול מעמד מונופוליסטי לרעה", צילום: עמית שעל

עובדי החברה סירבו לחבר את התחנה עד אשר משרדי האוצר והאנרגיה יחדשו איתם את השיחות על ביצוע שינוי ארגוני.

בן אור לא אישרה את הבקשה, ונתנה לגילה אורכה לנסות למצוא פתרון אחר. לפני כחודש, בחסות נשיאת בית הדין הארצי לעבודה נילי ארד, הגיעו העובדים והמדינה להסכמות על חידוש השיחות וחיבור התחנה. עם זאת, ארד אישרה לעובדים לנתק את התחנה מרשת החשמל במידה ויחול שוב קיפאון בשיחות. "עמדת הממונה הינה כי הבקשה מעוררת שאלות חשובות ועקרוניות", כתב אתמול היועץ המשפטי של רשות ההגבלים, עו"ד אורי שוורץ, לבית הדין להגבלים. עם זאת, לדברי שוורץ, לאחר שגובש הסדר במסגרתו חוברה התחנה לרשת, "הבקשה הפכה לתיאורטית".

חברת החשמל, באמצעות עו"ד חגי דורון, מסרה לבית המשפט כי: "אף שהחברה סבורה שלא היה מקום להגשת ההליך, היא מסכימה לבקשת המחיקה ואינה עומדת על פסיקת הוצאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות