אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסת תל אביב ננעלה ביציבות; בזק עלתה ב-1.5% צילום: בלומברג

בורסת תל אביב ננעלה ביציבות; בזק עלתה ב-1.5%

המדדים המובילים נסחרו ללא שינוי מהותי. מחזור המסחר הסתכם ב-766 מיליון שקל; שמן זינקה ב-6%; סוכנות הדירוג מעלות הורידה אתמול את דירוג האשראי של פלאזה סנטרס - החברה הבת של אלביט הדמיה

23.07.2013, 17:39 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') ביציבות, על רקע העליות שנרשמו הבוקר באסיה  והפתיחה החיובית בארה"ב.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

ועדת הכספים אישרה אתמול בערב את הצעת התקציב הדו-שנתי לשנים 2013-14, לקראת אישורו הסופי במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית. זאת לאחר שמוקדם יותר  אישרו חברי הוועדה קיצוצים של חצי מיליארד שקל מהתוספת התקציבית לשנת 2014 שהובטחה למשרד החינוך, וחצי מיליארד שקל נוספים מהתוספת לתקציב ההשקעות של משרד התחבורה. בסוף השבוע שעבר אישרה ועדת הכספים את חוק ההסדרים, המסדיר למעשה את פעילות התקציב. במהלך הדיונים לאישור חוק ההסדרים הצליחה ועדת הכספים לבטל ולצמצם חלק מהגזירות שהציע האוצר.

שוק האג"ח

דירקטוריון חברת המפעלים הפטרוכימיים החליט להשהות ולא להעביר תשלום של 20 מיליון שקל לסידרה א' של אגרות החוב שהנפיקה החברה. הדירקטוריון החליט להשהות את תשלום הקרן של אגח א׳ - למרות תוצאות ההצבעה אתמול שבה חסרו 0.2% מהקולות של המחזיקים כדי לאפשר דחיית החוב. עם זאת החליט הדירקטוריון כי תשלומי הריבית, כולל הריבית על תקופת הדחייה המבוקשת, ישולמו.

 

סכנה לנכס העיקרי של אלביט הדמיה: סוכנות הדירוג מעלות הורידה אתמול את דירוג האשראי של פלאזה סנטרס - החברה הבת של אלביט הדמיה - בשלוש דרגות מ-BB ל-B באופק שלילי. הורדת הדירוג מוסברת על רקע הרעה נוספת בנזילות. מדובר בבשורה שעשויה לטרוף את הקלפים בכל הנוגע להסדר החוב באלביט הדמיה, שכן האחזקה בפלאזה סנטרס הינה נכס מהותי מבחינתה של אלביט הדמיה.

חדר מסחר, צילום: עמית שעל חדר מסחר | צילום: עמית שעל חדר מסחר, צילום: עמית שעל

 

מניות במרכז

למרות איומי הרגולציה והתחרות האינטנסיבית בשוק התקשורת, סוכנות הדירוג מידרוג צופה, כי בזק תוסיף לייצר תזרימים גבוהים ויחסי כיסוי מהירים יחסית הצפויים להישמר בטווח הדירוג. מידרוג אישרה את הדירוג לאגרות החוב של בזק (סדרות 5 ו-8) בדירוג Aa2 באופק יציב.

ליאת גלזר, אנליסטית באקסלנס ברוקראז' הסבירה בשיחה עם "כלכליסט" את העליות במניות התקשורת בתקופה האחרונה - בזק, פרטנרו סלקום, ואמרה כי "אנחנו רואים ביצועים חזקים של מניות הסלולר כבר יותר משבוע, לכן העלייה הנוכחית איננה חריגה במיוחד. עליות השערים במניות הסלולר באות על רקע הערכות להתייצבות מסוימת בשוק הסלולר, מבחינת רמות המחירים. כאשר אנחנו רואים שהמבצע האחרון של HOT לא גרר אחריו את יתר החברות, ולא ייצר דרמה כלשהי בשוק. הראלי במניית בזק מגיע בעיקר נוכח ביקושים שהזרימו משקיעים זרים, אשר ביום ראשון אינם מבצעים פעילות, זהו הסבר אפשרי לחולשה במניה".

 

בית ההשקעות הלמן אלדובי ממליץ על מניית אלקטרה מוצרי צריכה עם אפסייד של 13% במחיר. "חדירה לשוק האירופי יכולה לפתוח בפני החברה הזדמנות צמיחה מצוינת בשוק גדול הרבה יותר מישראל. בתקופה האחרונה החברה פועלת להכנסת מנועי צמיחה חדשים מכיוון שהסביבה התחרותית שלה בפעילות המסורתית הפכה צפופה ומוגבלת. בין הדוגמאות לפעולות אלה ניתן לציין את רכישת חלק מפעילות רשת אייס אוטו-דיפו באפריל 2012 שלמעשה החזירה את הרשת חזרה לפסים של רווחיות תוך סינרגיה מהותית עם שאר פעילויות החברה", הוסיפו בבית ההשקעות.

ארקו החזקותהודיעה היום על תוצאות הנפקת זכויות לפיהם נוצלו זכויות לרכישת 175 מיליון מניות רגילות של ארקו. אריה קוטלר ומוריס וילנר, בעלי השליטה, ניצלו את מלוא הזכויות שהוענקו להם בתמורה לסכום של כ-51 מיליון שקל. סך התמורה שהתקבלה ע"י החברה תמורת הזכויות שנוצלו מסתכמת ב-61.3 מיליון שקל. 

דירקטוריון מזרחי טפחות אישר אתמול את מינויו של סמנכ"ל הבנק משה לארי, לתפקיד מנהל החטיבה הפיננסית ומנהל הכספים הראשי של הבנק (CFO). לארי יחליף בתפקיד את אלדד פרשר שמונה למנכ"ל הבנק במקומו של אלי יונס. לארי (42) שימש בארבע השנים האחרונות סמנכ"ל וחבר הנהלת הבנק: תחילה בתפקיד מנהל הסיכונים הראשי (CRO) ומאוחר יותר כמנהל החטיבה לתכנון, תפעול ונכסי לקוחות.

חברת שמן הודיעה כי בשל התקדמות קדיחה אטית מהצפוי וניסויים של משרד הביטחון, שגרמו לעיכוב של תשעה ימים בפעולות הקדיחה, קידוח ים 3 צפוי להתארך עד סוף אוגוסט 2013. עלות העיכוב בקידוח עומדת על כ־12 מיליון דולר, ובסך הכל - עד לשלב שבו יוחלט אם לבצע מבחני הפקה - צפויה עלות הקידוח לעמוד על 150 מיליון דולר, 50 מיליון דולר יותר מההערכות הראשוניות.

טאואר דיווחה כי קיבלה השקעה בסכום של כ־10 מיליון דולר מהחברה לישראל, על ידי מימוש כל כתבי האופציה מסדרה 8 שהוקצו לחברה לישראל בחלק מהנפקת זכויות שבוצעה בחודש שעבר. כתוצאה מכך גדל שיעור האחזקה של החברה לישראל לכ־41% ממניות טאואר.

 

"בשנים הקרובות הבנקים בישראל צפויים לסבול מסביבת ריבית נמוכה ורגולציה מכבידה, כאשר החרפת המצב תחייב העמקת הדיאטה לתוך השומנים", כך כתב ירון זר, אנליסט הבנקים של כלל פיננסים ברוקראז' בסקירה שפרסם על המערכת הבנקאית בישראל. לפי כלל פיננסים ברוקראז' צפויים הבנקים לחזור לחלק דיבידנדים בהדרגה, חוץ מבנק לאומישלא צפוי לשלם דיבידנד עד סוף 2016. "את התשואה הגבוהה ביותר לדיבידנד ירשום הבנק הבינלאומיאשר צפוי להניב 3.6% השנה, 4.5% תשואה בשנה הבאה, 4.7% תשואה לשנת 2015 ותשואת דיבידנד של 5.1% בשנת 2016", כותבים בכלל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות