אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיכוב נוסף בקידוח שמן: סיומו נדחה לסוף אוגוסט צילום: שי סלינס

עיכוב נוסף בקידוח שמן: סיומו נדחה לסוף אוגוסט

שמן דיווחה כי התקדמות הקידוח אטית מהצפוי והמניה ירדה ב־6.3%

22.07.2013, 19:37 | אמיר ברמן

חברת שמן הודיעה היום (ב') כי בשל התקדמות קדיחה אטית מהצפוי וניסויים של משרד הביטחון, שגרמו לעיכוב של תשעה ימים בפעולות הקדיחה, קידוח ים 3 צפוי להתארך עד סוף אוגוסט 2013.

קראו עוד בכלכליסט

עלות העיכוב בקידוח עומדת על כ־12 מיליון דולר, ובסך הכל - עד לשלב שבו יוחלט אם לבצע מבחני הפקה - צפויה עלות הקידוח לעמוד על 150 מיליון דולר, 50 מיליון דולר יותר מההערכות הראשוניות. עלות העיכוב לשמן, שמחזיקה ב־77.7% מהקידוח, עומדת על 10.5 מיליון דולר.

גבי אשכנזי באסדת הקידוח של שמן, צילום: שי סלינס גבי אשכנזי באסדת הקידוח של שמן | צילום: שי סלינס גבי אשכנזי באסדת הקידוח של שמן, צילום: שי סלינס

לדברי שמן, חברת הביטוח תישא במרבית עלויות התקלה המדווחת. העיכוב הקודם נגרם באמצע אפריל עקב לחץ גז גבוה בקידוח, ובעקבותיו יצאה שמן בהנפקת מניות ואופציות בשווי 35 מיליון שקל. עוד הודיעה שמן כי אם תגיע לשלב מבחני ההפקה, תצא בהנפקת זכויות. עלות העיכוב הקודם לשמן לצורך הביטוח נאמדה ב־22 מיליון דולר, וחברת הביטוח שילמה עבורו עד כה 4.5 מיליון דולר בלבד.

את הקידוח עבור שמן מבצעת Atwood Beacon, המתמחה בביצוע קידוחים במים עמוקים. חברה זו דיווחה בתחילת החודש לרשות ני"ע האמריקאית כי המועד המוערך לסיום החוזה אמור לחול בספטמבר (TERM FIXD). עם זאת, בשמן מציינים כי מקובל בעולם שתאריך זה מהווה הערכה בלבד וכי אסדה לא עוזבת באמצע קידוח. להערכת שמן בראשות גבי אשכנזי, ככל שיהיו מבחני הפקה הם צפויים להתחיל בספטמבר, ויימשכו גם אם יהיה עיכוב למועד מאוחר יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות