אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השוטר רשם דו"ח – ננשך ונכנס ל"הסגר" מחשש לאיידס צילום: יריב כץ

השוטר רשם דו"ח – ננשך ונכנס ל"הסגר" מחשש לאיידס

השוטר, שפונה לבי"ח בשל כאבים עזים בידו, תובע 100 אלף שקל מהנהגת. לדבריו, הוא נמנע מכל מגע עם אשתו וילדיו: "חשש ההידבקות הדיר שינה מעיניי". השופט: "מדובר במעשה חמור"

23.07.2013, 12:12 | יצחק דנון
שוטר תנועה שרשם דו"ח לנהגת בשל עבירת תנועה הותקף על ידה באכזריות ונגרמו לו נזקים פיזיים ונפשיים. כך עולה מכתב תביעה אזרחית בסך 100,000 שקל שהגיש השוטר כנגד הנהגת לבית משפט השלום בת"א.

לדברי השוטר, הוא עיכב את הנתבעת מאחר שביצעה עבירת תנועה וביקש ממנה כי תציג רישיונות. אולם, בעודו רושם את דו"ח התנועה, משכה הנתבעת את המסמכים מידיו עד שחלקם נקרעו. תוך כדי המאבק, תפסה את ידו הימנית ונשכה אותו. השוטר הודיע לנתבעת כי היא עצורה ואולם זו התנגדה למעצרה וכאשר ניסה השוטר לכבול אותה היא השתוללה והתפרעה וסירבה להיכנס אל הניידת.

תחנת משטרה (ארכיון). הנהגת התנגדה למעצרה, צילום: גיל נחושתן תחנת משטרה (ארכיון). הנהגת התנגדה למעצרה | צילום: גיל נחושתן תחנת משטרה (ארכיון). הנהגת התנגדה למעצרה, צילום: גיל נחושתן

השוטר עצמו פונה לבית החולים בשל כאבים עזים בידו ונפיחות כתוצאה מנשיכתו על ידי הנתבעת. בבית החולים הוא טופל במשככי כאבים ונאלץ לעבור סידרת בדיקות מחייבות בשל חשש להידבקות ממחלות. בין היתר עבר בדיקה לגילוי נוגדי HIV (איידס) בחדר המיון, ולאחר מכן בחלוף 6 שבועות ובתום 3 חודשים. בנוסף ניתן לו חיסון כנגד צפדת (טטנוס) +דיפטאריה והוא נתבקש להגיע למעקב רופא מטפל.

לדברי התובע, בשל החשש להידבקותו במחלת האיידס במשך תקופה של לפחות 3 חודשים הוא השתדל להימנע מכל מגע עם שני ילדיו ולהתנזר מקיום יחסי אישות כאשר חשש ההידבקות הדיר שינה מעיניו. בנוסף ליוותה אותו תחושת אי נעימות בכל הנוגע לבדיקות האיידס כאשר כולם נועצים בו מבט ותוהים האם מדובר באדם שנדבק במחלת האיידס, דבר שהסב לו תסכול ובושה.

לדברי התובע, הנתבעת שהסבה לו נזקים פיזיים ונפשיים הציגה אותו כמי שתקף אותה והציגה עצמה כקורבן. בכתב התביעה מצויין כי הנתבעת הועמדה לדין והורשעה בתקיפת שוטר במילוי תפקידו, שימוש בכוח למניעת מעצר והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. ביהמ"ש גזר עליה עונש של 18 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 2,000 שקל ופיצוי התובע בסך 10,000 שקל. בגזר הדין ציין השופט: "מדובר במעשה חמור שתוצאותיו חמורות ביותר לגבי הנפגע והמתבטאות בנשיכתו, החשש שנדבק באיידס והשפעתו על חיי המשפחה שלו, הפגיעה האפשרית בשמו הטוב והחשש שמא יימצא כאשם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תקיפה של שוטר ורק מאסר על תנאי? לפי חוק העונשין חובה מאסר בפועל:
מחוק העונשין - סעיף 273: התוקף שוטר והתקיפה קשורה למילוי תפקידו כחוק או אדם אחר העוזר לשוטר כשהשוטר ממלא תפקידו כחוק, דינו - מאסר עד שלוש שנים ולא פחות מחודש ימים. סעיף 274: התוקף שוטר והתקיפה קשורה למילוי תפקידו כחוק ונתקיימה בו אחת מאלה, דינו - מאסר עד חמש שנים ולא פחות משלושה חדשים: (1) התכוון להכשיל את השוטר בתפקידו או למנוע או להפריע אותו מלמלאו; (2) היה מזויין בנשק חם או קר; (3) התקיפה היתה בצוותא של יותר משני אנשים.
אחד  |  23.07.13
לכל התגובות