אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק ביטלה עסקת ליסינג גדולה בגלל המיסוי הירוק

בזק ביטלה עסקת ליסינג גדולה בגלל המיסוי הירוק

ל"כלכליסט" נודע שהחברה החליטה לא לחכור כ־1,000 דגמי דיזל של סיטרואן מחשש שמחיריהם יעלו באוגוסט

24.07.2013, 07:02 | תומר הדר

בזק חזרה בה לאחרונה מכוונתה לקחת בליסינג כ־1,000 מכוניות מדגם סיטרואן C3 פיקאסו דיזל, כך נודע ל"כלכליסט". הסיבה להחלטה היא ייקור רכבי הדיזל הצפוי בתחילת אוגוסט בגלל כניסת הנוסחה החדשה במיסוי הירוק באוגוסט.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי מקורות המקורבים לעסקה, דגמי הסיטרואן היו אמורים להיות מסופקים לבזק בעסקאות ליסינג שיתפרסו על פני כמה שנים, במטרה לרענן את מלאי הטנדרים בחברה. לאור ההתייקרות הצפויה,שתשפיע גם על שווי השימוש ברכב לעובדים, החליטו בבזק לסגת מהעסקה בשלב זה.

סיטרואן C3 פיקאסו סיטרואן C3 פיקאסו סיטרואן C3 פיקאסו

המתווה החדש למס הירוק צפוי לשנות את ההטבות המוענקות לרכבים ברכישתם, בהתאם לשיעור פליטת המזהמים של כל דגם. עם זאת, שיעור עליית מחירי המכוניות עדיין לא ברור, שכן היבואנים עשויים לספוג חלק מההתייקרות.

בניגוד לבזק, חברות אחרות מנסות להקדים עסקאות ליסינג, במיוחד של רכבי דיזל, כדי לקבלם לפני עליית המחיר. ל"כלכליסט" נודע כי yes וניאופארם ביצעו לאחרונה מהלכים להקדמת עסקאות.

מבזק נמסר כי החברה בוחנת את משמעות ההתייקרות במיסוי על תוכנית ההצטיידות שלה. מדוד לובינסקי, יבואן סיטרואן, נמסר: "הקבוצה סיפקה לבזק כ־20 רכבי דיזל להתנסות, במטרה לבחון עסקת ליסינג בהיקף של יותר מ־800 רכבים. שינוי נוסחת המס הירוק השפיע על כדאיות העסקה". מניאופארם נמסר שחברה נערכת לכניסת החוק החדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות