אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום בגין סחר במידע פנים נגד SAC קפיטול אדוויזורס עשוי להיות מוגש השבוע צילום: בלומברג

כתב אישום בגין סחר במידע פנים נגד SAC קפיטול אדוויזורס עשוי להיות מוגש השבוע

כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל. עם זאת, לא צפויים כתבי אישום נגד המייסד, סטיבן כהן. הסבירות להשגת הסדר של הרגע האחרון שימנע את הגשת כתבי האישום, הולכת ופוחתת

24.07.2013, 11:15 | בלומברג

כתב אישום בגין סחר במידע פנים עשוי להיות מוגש כבר השבוע נגד SAC קפיטול אדוויזורס, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. אולם על פי הדיווח, המתבסס על מספר מקורבים לנושא, לא צפויים כתבי אישום נגד המייסד, סטיבן כהן. כמו כן, הסבירות להשגת הסדר של הרגע האחרון שימנע את הגשת כתבי האישום, הולכת ופוחתת. במאי הודיעו בחברה כי אינם מתכוונים להמשיך ולשתף פעולה ללא תנאי עם הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

סטיבן כהן. לא צפויים כתבי אישום נגדו, צילום: בלומברג סטיבן כהן. לא צפויים כתבי אישום נגדו | צילום: בלומברג סטיבן כהן. לא צפויים כתבי אישום נגדו, צילום: בלומברג

בשבוע שעבר הואשם כהן על ידי רשות ניירות הערך האמריקאית (SEC) כי לא פיקח כראוי על שניים מעובדיו החשודים כי סחרו במניות לפי מידע פנים. במידה וההליכים יצלחו, הרשות תאלץ את כהן המיליארדר לעזוב לגמרי את עסקי קרנות הגידור, זאת על אף שהוא לא הואשם באופן אישי כמי שסחר במידע פנים. הטענה היא כי הגיע לידיו של כהן מידע "חשוד ביותר" שהיה אמור לגרום לכל מנהל גידור הגיוני לחקור את הבסיס מאחורי ההתנהלות הלא הולמת. ביום שני, פרסמה SAC בקרב העובדים דו"ח המתפרש על פני 45 עמודים, שבו היא ניסתה להפריך רבים מהטענות של רשות ני"ע.

כהן טען בתגובה כי פעל כשורה במסחר במניות. SAC, שבסיסה בסטנפורד קונטיקט, מנהלת נכסים בשווי 15 מיליארד דולר, 60% מתוכם הם כספים המגיעים מכהן והעובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות