אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלכליסט הורס: לא תמיד זה מצליח

100 ק"ג של חומרי נפץ לא הספיקו כדי למוטט מבנה ענק של ממגורת תבואה (סילו) באוסטרליה. תכנון לקוי גרם לבניין לקרוס על צידו ונדרשו עוד שני שופלים שדחפו את המבנה הנטוי לנפילתו הסופית. צפו בסרט

24.07.2013, 17:54 | מערכת כלכליסט

הריסת מבנים גדולים באמצעות פיצוץ מבוקר דורשת תכנון מדוקדק והכנות ממושכות. ואולם לעתים כל אלה לא מספיקים וההריסה נכשלת ברגע האמת. כך בדיוק קרה בחודש מאי השנה סמוך לעיר בריסביין באוסטרליה כאשר חברת הריסה ניסתה לפוצץ ולהפיל מבנה ענק של ממגורת תבואה (סילו) ששימש לאיחסון גרעיני שעורה שנועדו לייצור בירה.

הסילו שפוצץ באוסטרליה. הכל פעל כמתוכנן אבל המבנה לא קרס הסילו שפוצץ באוסטרליה. הכל פעל כמתוכנן אבל המבנה לא קרס הסילו שפוצץ באוסטרליה. הכל פעל כמתוכנן אבל המבנה לא קרס

100 ק"ג של חומרי נפץ שהוטמנו בבסיס הסילו, פעלו כשורה ברגע הפיצוץ, ואולם המבנה הענק בן 4,000 טון היה חזק מן המשוער, ונראה כי כמות חומרי הנפץ פשוט לא הספיקה. במקום לקרוס לגמרי נטה המבנה על צידו, כמו מגדל פיזה, ונעצר.

צוות ההריסה הנבוך הביא למקום ציוד הנדסי כבד, ושני "שופלים" חשפו עוד את היסודות ודחפו את המבנה הנטוי עד לנפילתו הסופית 40 דקות אחרי הפיצוץ.

סרט החדשות המתאר את ההריסה הכושלת, הפך בן לילה ללהיט ברשת וזכה למיליוני צפיות בכל העולם. הריהו לפניכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות