אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אפריקה ישראל: "אני לא צופה שמחירי הדירות יירדו" צילום: נמרוד גליקמן

מנכ"ל אפריקה ישראל: "אני לא צופה שמחירי הדירות יירדו"

אברהם נובוגרוצקי נימק זאת בכך ש"מחירי תשומות הבנייה עולים והלקוחות לא מוותרים על סטנדרטים גבוהים של בנייה". מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים מעריך כי בשנה הבאה ישווקו עשרות דירות במסגרת תמ"א 38 בגבעתיים ורמת גן

25.07.2013, 12:17 | עינת פז-פרנקל
"מחירי תשומות הבנייה עולים, כוח האדם בענף הופך יקר יותר, והלקוחות לא מוותרים על סטנדרטים גבוהים של בנייה – כך שאני לא רואה שמחירי הדירות יירדו", כך אמר היום אברהם "נובו" נובוגרוצקי, מנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל ויו"ר חברת הבת אפריקה ישראל מגורים. זאת, במסגרת טקס הנחת אבן פינה לפרויקט "גני סביון" שמקימה החברה בגני תקווה.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל החברה הבת אפריקה ישראל מגורים, אורן הוד, אמר בטקס כי "אנחנו כל הזמן שומעים רק סיסמאות אבל אנחנו לא רואים הקלה במיסוי או הגדלה של כוח האדם בענף הבנייה. אנחנו שוברים את השיניים בוועדות התכנון – שלושה חודשים לוקח לקבל פרוטוקול, ישיבות נקבעות ארבעה חודשים קדימה. בינתיים, המימון 'דופק', וזה עולה לנו כסף. זה תוקע את הבניינים ואת קצב המכירות, כי רוב הקבלנים מוכרים לפי קצב התקדמות הבנייה. אנחנו צריכים חמצן".

אברהם נובוגרוצקי, צילום: מאיה כרמי דרור אברהם נובוגרוצקי | צילום: מאיה כרמי דרור אברהם נובוגרוצקי, צילום: מאיה כרמי דרור

הפרויקט בגני תקווה, המשתרע על מגרש בגודל 40 דונם, יכלול בסיומו 400 יחידות דיור בחמישה בניינים, ויאוכלס בשנת 2015. הקבלן המבצע של הפרויקט הוא חברת דניה סיבוס, אף היא מקבוצת אפריקה ישראל. על התכנון אמון משרד האדריכלים יסקי מור סיוון.

אורן הוד. "אנחנו צריכים חמצן" אורן הוד. "אנחנו צריכים חמצן" אורן הוד. "אנחנו צריכים חמצן"

הפרויקט מוקם ללא ליווי בנקאי. "אנחנו מממנים את הפרויקט בעצמנו; ליווי בנקאי מסרבל את התהליך ועולה כסף", אמר הוד.

דירת 4 חדרים בשטח של 115 מ"ר בפרויקט תחל ב-1.9 מיליון שקל, ופנטהאוז בפרויקט מגיע ל-5 מיליון שקל. "אנחנו יודעים גם לייצר דירות זולות", אמר הוד. "בפרויקט שאנו מקימים בקריית ים אנו מוכרים דירות 4 חדרים במיליון שקל".

לחברת אפריקה ישראל מגורים יש כ-1,400 דירות בבנייה פעילה בימים אלה, מתוכן 840 (57%) נמכרו. "אנחנו מחפשים לקנות קרקעות לבניית לפרויקטים של לפחות 120 יחידות דיור כל אחד, באזורי הביקוש", אמר הוד, והוסיף כי החברה נכנסת בימים אלה לפרויקטים של חיזוק מבנים ותוספת קומות במסגרת תמ"א 38, וזאת בליווי בנקאי. הוא צופה כי בשנה הבאה תשווק החברה עשרות יחידות דיור במסגרת זו בערים גבעתיים ורמת גן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מדוע באמת הדירות יקרות
הקבלנים מוכרים "על הנייר" במחיר הנמוך בהרבה מהמחיר הסופי בפועל. זה בגלל הקומבינות שעושים הקבלנים במהלך הבניה עם הספקים שלהם על גב הרוכשים. רגולציה רק בתחום זה (זיכוי קבלן לפי אותו מחירון כמו חיוב על שידרוג וקביעת שינויים ללא תוספת מחיר) תוזיל מיידית ללא מאמץ את הדירות בעשרה אחוז. בדקתי היטב.
קובי , בשרון  |  26.07.13
לכל התגובות