אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי יהיה יו"ר הפד הבא? וול סטריט מעוניינת בג'נט ילן צילום: בלומברג

מי יהיה יו"ר הפד הבא? וול סטריט מעוניינת בג'נט ילן

כך לפי סקר שנערך ב-CNBC; מבין הנשאלים, 50% היו רוצים שסגנית יו"ר הפד תיבחר, ו-70% אף מאמינים שכך יקרה; 25% מאמינים שלארי סאמרס ייבחר לתפקיד

27.07.2013, 10:28 | סוכנויות הידיעות
ההערכה הרווחת בוול סטריט היא שנשיא ארצות הברית ברק אובמה יבחר בג'נט ילן לתפקיד היו"ר הבא של הבנק הפדראלי המרכזי, בחירה שבוול סטריט מצדדים בה, כך עולה מסקר חדש שערכו ב-CNBC. בתוך כך, גורם בממשל אמר כי בחירתו של הנשיא באשר ליו"ר הבא לא תתבצע עד סוף ספטמבר לפחות. זאת לאחר שקבוצה של סנאטורים דמוקרטים פנתה אליו בבקשה למנות את ילן, המשמשת כיום כסגנית היו"ר, כיורשת של בן ברננקי, שכהונתו מסתיימת בסוף ינואר. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי התוצאות הראשונות של הסקר שנערך החודש, 70% מתוך 40 המשתתפים מאמינים שאובמה יבחר בילן. 25% בלבד מהנשאלים מאמינים כי היו"ר הבא של הבנק המרכזי יהיה שר האוצר לשעבר לארי סאמרס.

ברננקי. מי ראוי להחליפו?, צילום: בלומברג ברננקי. מי ראוי להחליפו? | צילום: בלומברג ברננקי. מי ראוי להחליפו?, צילום: בלומברג

הנשאלים אף בחרו בילן בתשובה לשאלה את מי הנשיא צריך למנות. 50% ענו ילן, לעומת 12.5% שטענו כי עליו למנות את ברננקי לכהונה נוספת. עם זאת, רק 2.5% בחרו בסאמרס בתשובה לשאלה זו.

בסקר השתתפו כלכלנים, סוחרים ואסטרטגים. לטענתם, מומחיות במדיניות מוניטארית היא התכונה החשובה ביותר עבור היו"ר הבא. היכולת לנהל משברים פיננסיים דורגה כתכונה השנייה החשובה ביותר, בעוד שכישורי תקשורת טובים דורגו כתכונה השלישית.

עם זאת, הנשאלים אינם חושבים שהיו"ר הבא יהיה שונה במיוחד מברננקי. 55% ענו כי מי שייבחר לתפקיד לא יהיה נצי יותר או ינקוט בגישה דובית יותר מברננקי בכל הקשור למדיניות המוניטארית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות