אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשביר לצרכן במגעים להביא לארץ את Crate & Barrel צילום: מיקי אלון

בלעדי לכלכליסט

המשביר לצרכן במגעים להביא לארץ את Crate & Barrel

קבוצת הקמעונאות שבשליטת רמי שביט עשויה לפתוח בישראל חמש חנויות של רשת הריהוט והעיצוב האמריקאית Crate & Barrel. הרשת אמורה להיות אלטרנטיבה יוקרתית לאיקאה. המשביר: זיהינו שאין שחקן דומיננטי בענף

28.07.2013, 06:54 | נורית קדוש

אחרי רשתות האופנה הבינלאומיות שגילו בשנים האחרונות את השוק הישראלי, צפויה רשת הריהוט ועיצוב הבית האמריקאית Crate & Barrel להגיע לישראל. ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת המשביר לצרכן שבשליטת רמי שביט מנהלת משא ומתן מתקדם עם הרשת לפתיחת חמש חנויות שלה בארץ.

קראו עוד בכלכליסט

נציגי הרשת צפויים להגיע לביקור בארץ בעוד שבוע כדי לבחון מיקומים אפשריים לחנויות. בשלב ראשון מתכוונת המשביר לפתוח חנות דגל לרשת בתל אביב שתשתרע על 2,500 מ"ר. בהמשך צפויה פתיחתן של ארבע חנויות נוספות.

מתרחבים גם לדובאי

רשת Crate & Barrel, שנחשבת לאלטרנטיבה היוקרתית יותר של איקאה, הוקמה ב־1962 בשיקגו על ידי בני הזוג קרול וגורדון סיגל. השניים זיהו מחסור ברהיטים מעוצבים המיועדים למעמד הביניים ומילאו אותו באמצעות יבוא של מוצרים מאירופה.

בעל השליטה במשביר רמי שביט (מימין) ומנכ"ל המשביר אסף בן דב, צילום: מיקי אלון בעל השליטה במשביר רמי שביט (מימין) ומנכ"ל המשביר אסף בן דב | צילום: מיקי אלון בעל השליטה במשביר רמי שביט (מימין) ומנכ"ל המשביר אסף בן דב, צילום: מיקי אלון

לפי שנתיים נמכרה החברה המשפחתית לתאגיד Otto Group הגרמני, הפועל בתחומי הקמעונאות והשירותים הפיננסיים תומכי הקמעונאות ומגלגל 16 מיליארד שקל בשנה באמצעות פעילות ב־20 מדינות. כעת הוא פועל להרחבת הפעילות הקמעונאית שלו בעולם.

קבוצת Crate & Barrel מפעילה כיום שלושה פורמטים שונים: רשת הנושאת את שם זה, שמכוונת למשפחות ממעמד סוציו־אקונומי גבוה ומפעילה 92 חנויות בצפון אמריקה שמשתרעות על שטח גדול יחסית של 2,000–3,000 מ"ר; פורמט של חנויות קטנות יותר המכונה CB2, שפונה לזוגות צעירים ומפעיל 13 חנויות בשטח של 600–1,000 מ"ר; ותת־רשת שלישית Land of Nod העוסקת בעיצוב וריהוט לחדרי ילדים. הכניסה לישראל הנה חלק ממהלך התרחבות בינלאומי של הקבוצה, שבמסגרתו נפתחו חנויות של Crate & Barrel בדובאי, מקסיקו וסינגפור.

סניף של crate and barrel בארה"ב. מכוונים למשפחות מבוססות סניף של crate and barrel בארה"ב. מכוונים למשפחות מבוססות סניף של crate and barrel בארה"ב. מכוונים למשפחות מבוססות

מנסים ללמוד לקח מקיקה: Crate העולמית תעניק למשביר תמיכה שיווקית ענף הריהוט, שאליו מבקשת המשביר להיכנס עם רשת Crate & Barrel, נחשב ללא יציב נורית קדוש, תגובה אחתלכתבה המלאה

שוק הריהוט ועיצוב הבית בישראל מוערך בהיקף פעילות שנתי של 8.1 מיליארד שקל, המתחלק בין הריהוט המגלגל 4.6 מיליארד שקל והעיצוב המגלגל 3.5 מיליארד שקל. רשת איקאה היא השחקן המרכזי בשוק והיא פועלת בכל קטגוריות הריהוט והעיצוב. לצדה פועלות רשתות המתמחות בתחום הריהוט כמו ביתילי, IDdesign ו־My Home. בתחום הטקסטיל פועלות ורדינון, כיתן וגולף, ובתחום כלי הבית פוקס הום, הרמוניה, דומו ורשתות העשה זאת בעצמך.

במשביר, הפועלת בתחומי הטקסטיל וכלי הבית, זיהו הזדמנות לייצר אלטרנטיבה לאפשרויות הקיימות ולקהל ששבע מאיקאה, באמצעות מותג בינלאומי הממוצב מעליה. הרשת תזכה לתמיכה שיווקית מצד נותן הזיכיון המציע מגוון רחב של מוצרים בתחומי הריהוט והעיצוב. בקבוצה בוחנים אפשרות לפתוח בהמשך גם חנויות של רשת CB2 שמפעילה כאמור Crate & Barrel בצפון אמריקה.

"שיחות על המותג"

מ־Crate & Barrel נמסר בתגובה: "במסגרת ההתפתחות הבינלאומית, Crate & Barrel מאשרת שיש שיחות ודיונים עם המשביר על הבאת המותג לשוק הישראלי. בשלב זה לא נוכל להוסיף פרטים".

מנכ"ל המשביר לצרכן אסף בן דב מסר בתגובה: "בחנו את ענף הריהוט וזיהינו שאין בו שחקן דומיננטי שמוביל את השוק. להערכתנו, לרשת Crate & Barrel יש יכולת למלא את החלל הזה ולייצר אלטרנטיבה מעניינת לצרכנים הישראלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות