אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שניים רבים והאחרים לוקחים: אפל וסמסונג מפספסות את הרכבת? צילום: אוראל כהן

שניים רבים והאחרים לוקחים: אפל וסמסונג מפספסות את הרכבת?

למרות שסמסונג מנצחת את אפל במכירות מכשירים ולמרות שאפל ממשיכה להוביל בארה"ב; עתיד הסמארטפונים נמצא כנראה בידיהן של LG, ZTE ואלקטל ודומותיהן

27.07.2013, 19:55 | רפאל קאהאן

"סמסונג מנצחת את אפל", קראו כותרות ברבים מאתרי החדשות בעולם בסוף השבוע, "אפל נבחרה כמותג השנה בארה"ב" התגאו כותרות באתרים אחרים. אך בשום מקום לא הוזכרו העובדות הבאות: הדו"ח הרבעוני האחרון של סמסונג היה אמנם מצויין, אך הוא לא מנע את נפילת המנייה עקב חוסר עמידה ביעדי האנליסטים. בסך הכל ירדה מניית סמסונג ב-14% מתחילת השנה, ואם לא מכירות הסמארטפונים המצויינות שלה, כנראה שהייתה גם מתדרדרת יותר.

קראו עוד בכלכליסט

גם מצבה של אפל לא יותר טוב. יצרנית האייפון ראתה את מכירותיה מתרסקות בסין לטובת מכשיר הדגל של סמסונג. אבל היא זכתה בכבוד הגדול בארה"ב - בה היא נבחרה למותג השנה על ידי הצרכנים תוך שהיא עוקפת חברות כגון HP, אמזון, גוגל וסוני ובעיקר את יריבתה סמסונג.

למעשה המצב קצת יותר מורכב והוא לא בהכרח לטובת סמסונג או אפל. הצרכנים שהחליפו מכשירים בקצב מסחרר החלו להסתפק במכשיר הקיים וכבר אינם מחליפים אותו כתמול שלשום. התוצאה: אחיזתן של סמסונג ואפל בשוק העולמי עברה מ-48% נתח שוק בשנה שעברה ל-46% השנה, כך על פי נתונים של חברות המחקר IDC ו-Strategy Partners, ואחיזתן ממשיכה להיחלש.

אפל וסמסונג מאבדות נתח שוק

נתח השוק העולמי של אפל בתחום הסמארטפונים עבר מ-16.6% מהשוק ל-13.6% בלבד ולמרות שנתח השוק של סמסונג גדל מעט מ-31.1% ל-33.1%, הרי שהיא כבר לא גדלה במהירות לה הייתה רגילה בשנים האחרונות.לעומת זאת, החברות אליהן כדאי לשים לב הן לאו דווקא אלו להן היינו מצפים, אין מדובר ב-HTC או בסוני אלא בשחקניות עם המכשירים הזולים.

הלנובו K860 היה מהמכשירים הראשונים עם שבב אינטל וסייע ללנובו לשבור את שיא המכירות של LG הלנובו K860 היה מהמכשירים הראשונים עם שבב אינטל וסייע ללנובו לשבור את שיא המכירות של LG הלנובו K860 היה מהמכשירים הראשונים עם שבב אינטל וסייע ללנובו לשבור את שיא המכירות של LG

אם יש לסמסונג חברה ממנה היא צריכה להיות מודאגת הרי שמדובר בתאומת המריבה שלה: LG. מכירות הסמארטפונים של LG גדלו פי שניים משנה שעברה ועברו מכ-6 מיליון מכשירים ליותר מ-12 מיליון יחידות תוך שנה אחת. קצב גידול המכירות השנתי שלה עומד על 109%, לעומת 44% של סמסונג ו-20% של אפל. 

מעבר לכך ש-LG עברה לייצר את מכשיר הנקסוס של גוגל ושהיא מציגה מכשירים יותר ויותר חזקים, אפילו ביחס לאלה של סמסונג, הרי שהיא הציגה גם כמה מהחידושים הטכנולוגיים היותר מעניינים בתחום כגון מסכים גמישים. המשך הצלחתה תלוי בעיקר בשיווק מוצלח יותר בעיקר בשווקים כגון סין וארה"ב.

גם הסיניות מגיחות מעבר לפינה

חוץ מ-LG, ישנן עוד שלוש שחקניות שהכפילו את מכירותיהן בתחום: ZTE עברה מ-5.8 מיליון מכשירים ל-11.5 מיליון יחידות בשנה האחרונה, חואווי יריבתה מבית עברה מ-6.6 מיליון מכשירים ל-11.1 מיליון יחידות. אולם השחקנית החזקה הבאה בשוק הסמארטפונים תהיה כנראה לנובו, שכבר מחזיקה בתואר יצרנית המחשבים הגדולה בעולם. מכירות הסמארטפונים של לנובו גדלו ב-131%! בשנה האחרונה, מה שמעמיד אותה במקום הראשון בעולם לפני LG הקוריאנית.

הגידול המסיבי במכירותיהן של השחקניות המשניות הגיע בעיקר מעליית דרישה למכשירים זולים ויעילים בשווקים כגון הודו וסין. לעומת זאת סמסונג ואפל, המשיכו להסתמך על השווקים המערביים, שעקב שילוב של מיתון כלכלי ורווייה כבר אינם הצרכנים הגדולים של מכשירים יקרים, שבסופו של דבר מבצעים את אותם הדברים שביצעו הדגמים של שנה שעברה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
תחזיות של אנליסטים נועדו בשביל לנגב את ...
עכשיו כשרוב התחזיות אלקטרוניות באמת אין מה לעשות איתן. אין לי מושג מה יקרה בשוק הסמארטפונים בעתיד בקרוב או הרחוק אבל העובדה שסמסונג ואפל פיספסו את תחזיות האנליסטים מצביעה רק על האנליסטים. האנליסטים הם עוד שכבה מיותרת שניזונה משוק ההון המושחת בשביל לשנע את כספם של משקיעים תמימים לידיהם של חזירים קפיטליסטים. היה עדיף אם המשקיע הקטן היה חוזר להשקיע לטווח ארוך לפי אינטואיציה בחברות שהוא מאמין בהן במקום להאזין לאנליסטים שמשרתים ברוקרים שרוצים לנדנד את השוק בצורה מלאכותית למען רווחים מהירים.
א  |  29.07.13
לכל התגובות