אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: הבנזין יתייקר בתחילת אוגוסט בכ-18 אגורות לליטר צילום: שאטרסטוק

הערכות: הבנזין יתייקר בתחילת אוגוסט בכ-18 אגורות לליטר

לפי ההערכות במשק האנרגיה, מחיר הבנזין בשירות עצמי ינוע סביב תמחור של כ-7.6 שקל לליטר, לעומת 7.43 שקל כיום. העלייה מיוחסת לקפיצה במחיר הבנזין באגן הים התיכון וכן לשינויים בשער הדולר

28.07.2013, 11:30 | ליאור גוטמן

מחיר הבנזין צפוי להתייקר בתחילת אוגוסט בטווח שבין 15 ל-18 אגורות לליטר. כך על פי ההערכות במשק האנרגיה. העלייה מיוחסת לקפיצה במחיר הבנזין באגן הים התיכון כמו גם לשינויים בשער הדולר.

במידה שההערכות יתממשו, מחיר הבנזין בשירות עצמי ינוע סביב תמחור של כ-7.6 שקל לליטר, זאת לעומת 7.43 שקל כיום. עמלת התדלוק בשירות על ידי עובד התחנה תישאר ללא שינוי וברמה של 18 אגורות לליטר. מחיר הבנזין הסופי יפורסם על ידי מינהל הדלק שבמשרד האנרגיה והמים בסוף יולי. המחיר החדש ייכנס לתוקפו בלילה שבין יום רביעי ליום חמישי, כך ששינוים במחיר הבנזין או בשער הדולר שירשמו במהלך הימים הקרובים עלולים לצמצם את ההתייקרות, ולהפך.

תחנת דלק, צילום: צביקה טישלר תחנת דלק | צילום: צביקה טישלר תחנת דלק, צילום: צביקה טישלר

לפי נתוני משרד האנרגיה והמים מתחילת השנה נרשמה תנודתיות רבה במחיר הבנזין: בתחילת השנה נקבע מחיר הבנזין על רף של 7.52 שקל לליטר (בשירות עצמי). במרץ נרשם שיא שנתי עם 7.95 שקל לליטר ואילו במאי ירד המחיר ל-7.26 שקל לליטר. לפי מינהל הדלק כ-56% מעלות ליטר בנזין ברמת אוקטן 95 שנמכרת בתחנות הדלק (בשירות עצמי) מיוחסים למיסים ישירים (בלו) ועקיפים (מע"מ, דלף) שהמדינה מטילה על חברות הדלק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות