אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי החדשות המקומיות חוזרים לרחובות מוקדם מהצפוי

עובדי החדשות המקומיות חוזרים לרחובות מוקדם מהצפוי

150 העובדים, העומדים לפני פיטורים, מפגינים בדרישה לפתור את משבר המע"מ בין החברה המפיקה למדינה

28.07.2013, 15:27 | אופיר דור

עובדי החדשות המקומיות בכבלים ובלוויין מקיימים בשעות אלו הפגנות בתל אביב, קריית שמונה ובאר שבע בדרישה לפתור את משבר המע"מ שעלול להביא לפיטורי כל 150 העובדים כבר השבוע. במקביל מתכוונים עובדי החדשות להשבית את שידור המהדורות היום. 

קראו עוד בכלכליסט

עד לפני מספר ימים נראה היה שעובדי החדשות המקומיות יכולים להיות רגועים, לפחות עד לסוף 2013, לאחר שוועדת הכלכלה אישרה העברה של עוד 7.7 מיליון שקל לטובת הפקת המהדורות בחודשים אוגוסט-דצמבר. סכום זה מתווסף ל-10.8 מיליון שקל שהעברתם אושרה על ידי הכנסת בדצמבר האחרון עבור מימון המהדורות בחודשים ינואר-יולי. כספים אלו מגיעים מעודפי התמלוגים שהעבירו HOT ו-yes למדינה במשך השנים, עד לביטול חובת תשלום התמלוגים החל מינואר השנה.

אלא שבימים האחרונים הוציאה רשות המסים הנחיה כי כלל הכספים שתעביר המדינה עבור הפקת המהדורות השנה יהיו חייבים בתשלום מע"מ. כך שבפועל לא יועברו 18.5 מיליון שקל לחברת קודה תקשורת של רם לנדס, המפיקה את המהדורות, אלא 15.2 מיליון שקל בלבד.

הפגנה של עובדי החדשות המקומיות (ארכיון) הפגנה של עובדי החדשות המקומיות (ארכיון) הפגנה של עובדי החדשות המקומיות (ארכיון)

הנחיה זאת של רשות המסים עומדת בניגוד להבטחה שהעבירה מועצת הכבלים והלוויין לקודה תקשורת. מועצת הכבלים הבטיחה כי הסכומים שיועברו לקודה יהיו נטו, כלומר ללא מע"מ. על בסיס הבטחה זאת הפיקה קודה את המהדורות במהלך השנה.

בתגובה להנחיה החדשה של רשות המסים הודיעה קודה כי היא מפסיקה את הפקת המהדורות החל מיום רביעי השבוע (31.7) ומממשת את מכתבי הפיטורים שכבר הוצאו לעובדים.

"זהו מצב דברים מקומם ובלתי נסבל, לא ניתן להעלות על הדעת מצב בו המדינה – או רשות הפועלת מטעמה – התחייבה (בהתאם להסדר שנקבע בחוק) לממן מכיסה את הפקת החדשות המקומיות על פי מפרט מחייב שעלותו בצידו, ולאחר מכן אותה מדינה – באמצעות רשות אחרת הפועלת מטעמה – תתיימר להפחית, רטרואקטיבית, את הסכום שקבעה למימון המשדרים ותתנער כליל מן ההשלכות הנובעות מכך", כתבו עורכי הדין של קודה תקשורת במכתב שהועבר למנכ"ל משרד התקשורת, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין לאגף התקציבים במשרד האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות