אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בבורסה ננעל בירידות; בבילון זינקה ב-6%, פריגו צללה ב-4.4% צילום: עמית שעל

המסחר בבורסה ננעל בירידות; בבילון זינקה ב-6%, פריגו צללה ב-4.4%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.4% ות"א 100 השיל 0.3%; סקופ זינקה ב-7.4% אחרי הדוחות; אפריקה ישראל: המניה ירדה ב-3.5%, האג"ח ב-2%; מחזור המסחר - 873 מיליון שקל

29.07.2013, 17:28 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') בירידות לקראת החלטת הריבית בערב ועל רקע הירידות שנרשמו בבורסות אסיה. מחזור המסחר - 873 מיליון שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

היום בערב לאחר תום המסחר בבורסה יפרסם בנק ישראל את הריבית לחודש אוגוסט. רוב הכלכלנים מעריכים כי בנק ישראל יותיר את הריבית ללא שינוי על רמה של 1.25%. 

רן שחר, מנהל השקעות ראשי, אלפא פלטינום ניהול השקעות, התייחס למחזורי המסחר הנמוכים באחד העם וכתב כי "המסחר בתל אביב צפוי לשבור שיאי מסחר שליליים, עקב יציאת חלק מהסוחרים לחופשה השנתית וכן בצפיה לנתונים שיתקבלו במהלך השבוע בשווקים שמעבר לים".

"המלצתנו השבוע להישאר בפוזיציה ניטרלית, תוך שמירה על מרכיב של 15%-20% במזומן. באג"ח ממשלתי אנו ממליצים לעמוד במח"מ בינוני ,לטווח של 3-4 שנים. עדיפות לצמודים", כותב שחר.  

צילום: יריב כץ

ועדת הכספים תקיים ביום רביעי דיון חירום במצב הבורסה באחד העם. לפגישה הוזמנו יו"ר רשות ני"ע פרופ' שמואל האוזר, שעומד מאחורי התפטרותם של יו"ר הבורסה סם ברונפלד ומנכ"ל הבורסה אסתר לבנון בשבוע החולף. האוזר האשים את ברונפלד ולבנון בהתייבשות הבורסה המקומית ולטענת ברונפלד, אף איים על לבנון שתכריז על התפטרותה ולאחר מכן הורה לחברי הבורסה שלא לכלול את ברונפלד בועדת האיתור למנכ"ל החדש. בכירי הבורסה טוענים מצידם כי מי שאשם במצב הוא יו"ר הרשות והרגולציה. ביום חמישי האחרון הודיע ברונפלד כי הוא מתפטר מהדירקטוריון. זאת לאחר שלטענתו "רשות ני"ע ביצעה השתלטות עוינת על הבורסה".

מניות במרכז

בבוקר שאחרי שוד היהלומים ממלון קרלטון אינטרנשיונל בקאן, הרשויות בצרפת והמיליארדר הישראלי לב לבייב עדיין לא חושפים מה שוויים המדויק של אבני החן והתכשיטים שנגנבו מתערוכת בית היהלומים של איש העסקים. אתמול דווח כי שוויים עומד על כ-53 מיליון דולר, בהמשך נטען כי הסכום נמוך יותר, אבל מה שבטוח הוא שמדובר באחד ממעשי השוד הנועזים ביותר שידעה אירופה בשנים האחרונות.

"זו גניבת ענק", אומר ג'ונתן סזונוף, עורך אמריקני באתר Museum Security Network הבקיא במעשי שוד גדולים. "בכל פעם שאתה מדבר על שוד של מיליונים רבים של דולרים זה מסובב ראשים ומצית את הדמיון. החשש הוא שאם אתה מתעסק במינרלים בעלי איכות גבוהה, קשה להשיב אותם. הם יכולים להישבר וכך ניתן להבריח או למכור אותם בקלות", אמר.

כתוצאה מכל רשמו איגרות החוב של קבוצת אפריקה ישראלירידות חדות של עד 2%. הקשר נובע מהתלות של האג"ח בהנפקת הזכויות בשנה הבאה בה לבייב צריך להזרים 155 מיליון  שקל ואז הציבור יזרים כ-170 מיליון שקל. בלעדיה החברה במצוקת נזילות כבר ב-2014.  

2015 היא שנת המבחן של אפריקה ישראל השקעות, אז תצטרך החברה להתחיל לשלם חובות של כ-4.7 מיליארד שקל. מפתח ההצלחה של החברה מצוי בהעלאת רווחי נכסי החברות-הבנות שלה, בעיקר אפי פיתוח ואפריקה נכסים.

חברת פריגו רוכשת את חברת הביומד האירית, אלן (ELAN), בתמורה ל-8.6 מיליארד דולר. העסקה תבוצע בדרך של החלפת מניות ומזומן. פריגו תשלם לבעלי מניותיה של חברת אלן 6.25 דולר במזומן ו‑0.076 מניות פריגו על כל מניית אלן. המחיר משקף פרמיה של 10% על מחיר הנעילה של מניית אלן בוול סטריט בשישי.

הכנסות בבילון ברבעון השני של 2013, הסתכמו בכ-163 מיליון שקל - גידול של כ-3% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.  התפלגות ההכנסות לרבעון על פי לקוחות עיקריים: 43% מההכנסות נבעו מגוגל (לעומת 84% ברבעון המקביל ו- 66% ברבעון הראשון של 2013), 32% מיאהו (לעומת פחות מ- 10% ברבעונים הקודמים) ו- 25% משותפים וממקורות הכנסה אחרים.

חברת מוצרי המתכת והפלדה סקופ פרסמת דו"חות חזקים היום. החברה שבשליטת שמואל שילה (45%) וקרן פימי (21.4%) הציגה זינוק בשורה המכירות לשיא של חמש שנים. מכירות הקבוצה ברבעון השני הסתכמו ב-333.6 מיליון שקל – עליה של 13.8% לעומת הרבעון המקביל. מחזור המכירות הינו הגבוה ביותר מאז הרבעון השלישי של 2008, על אף הירידה בעשרות האחוזים במחירי מוצרי החברה.

מניית בזקמרכזת את מחזור המסחר הגבוה בבורסה ורושמת עליות של מעל ל-1%, וזאת מבלי שהחברה דיווחה על אירוע מהותי לבורסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות