אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוצר הסימפסונס הגוסס תורם את התמלוגים

יוצר הסימפסונס הגוסס תורם את התמלוגים

סם סיימון, שחלה בסרטן המעי ונותרה לו פחות משנה לחיות, החליט לפזר את הונו בין ארגוני צדקה

28.07.2013, 20:18 | סוכנויות הידיעות

סם סיימון, אחד משלושת היוצרים של סדרת הטלוויזיה הוותיקה "משפחת סימפסון", החליט לתרום את ההון שצבר בתמלוגים מהסדרה לארגוני צדקה, בייחוד כאלה הפועלים למען בעלי חיים.

משפחת סימפסון משפחת סימפסון משפחת סימפסון

"האמת היא שיש לי יותר כסף משאני מעוניין לבזבז", סיפר סיימון (58) ל"הוליווד ריפורטר", שהונו מוערך ב־100 מיליון דולר. סיימון אובחן לפני כחמישה חודשים כחולה בסרטן המעי, ולהערכת רופאיו נותרו לו בין שישה לתשעה חודשים לחיות. "המשפחה שלי מסודרת, ואני נהנה מזה", הוסיף.

סימון יצר עם מאט גרונינג את הסדרה ב־1991 וזכה במרוצת הקריירה שלו בתשעה פרסי אמי. הוא אמנם פרש מהתוכנית ב־1993, אך הוא ממשיך לקבל עשרות מיליוני דולרים בתמלוגים בכל עונה. מאז אובחן כחולה במחלה הסופנית, הקים באמצעות עמותת סם סיימון, שב־2011 שווייה נאמד ב־23 מיליון דולר, בנק מזון בלוס אנג'לס המיועד לחסרי בית ומגיש רק מזון צמחוני. במקביל הוא הפך את ביתו במאליבו למקלט לכלבים, המטפל ומאמן כלבים, שהיו מועמדים להרדמה, לסייע לחרשים.

מטרה נוספת שמעסיקה את סיימון היא שחרור בעלי חיים שהיו כלואים בגני חיות נודדים, שלדבריו הם בעלי החיים שעוברים את ההתעללות החמורה ביותר בארה"ב. ""שחרור החיות הללו הוא משהו שכנראה לא הייתי עושה לולא חליתי בסרטן", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ל-6. דעה אישית?
ראשית, העובדה שקרה אפילו מקרה אחד בעולם, כבר מעיד על כך שלא מדובר ב"דעה" אלא בסיכון מציאותי. מה גובה הסיכון? זו כבר שאלה אחרת. שנית, עד כמה שידוע לי, העמדה של הרפואה המערבית היא שצימחונים הינה קבוצת סיכון גבוהה בנושא הזה. שלישית, סיפרו לי על קרוב/רחוק משפחה (לא שלי) שעישן יום יום עד מותו בגיל 80 ומשהו. מעולם לא חטף סרטן ומת בריא לגילו. מעניין מה זה אומר? רביעית, כיצד בעצם אתה יודע על מצבך הבריאותי? עשית בדיקות לאחרונה? הבן אדם שדיברתי עליו גם הרגיש בריא ומעולה- עד שיום אחד התחיל להרגיש עייף, ומשם זה המשיך... חמישית, מעבר ל"קבוצת סיכון" שמדברת על מחסור חמור בויטמינים, לרוב (המוחלט?) הצמחונים שנבדקו, נמצאה רמה נמוכה של ויטמינים. ז"א לא מתחת לרף- אבל נמוך. (לפי WEBMD). שישית, תן לי להבין. אתה טוען שכל אחד יכול להפסיק לאכול בשר וזהו? בלי דיאטה מאוזנת (מבחינת פיצוי), בלי מחקר? בלי בדיקות דם?... סתם כך. או שבכל זאת צריך לבדוק שהדיאטה מתאימה לך ולאכול חכם? שביעית, אפשר לשאול בן כמה אתה? אתה יודע שבגיל מבוגר לגוף גם ככה קשה לספוג חלק מהדברים- וברזל *במיוחד*. אני לא בטוח אם זה אצל כולם או שזה יותר אישי אבל אם אתה שם מישהו שיש לו בעיות בספיגת ברזל- ומוסיף לו דיאטה מוקטנת ברזל- זה יגמר רע. מעניין כמה הומלסים נמצאים בגיל מבוגר?... טוב, אם אתה צמחוני 35 שנה אני מניח שאתה בגילאי 50-60. ועל כך אומר אשריך, מאחל לך בריאות רבת שנים.
31.07.13
5.
ל4. B12 מכיר?
יש לי 5 חברים צימחוניים. 3 מהם צריכים לקחת תוספים, אחד ניסה לחיות בצורה טבעית אז כמות המזון שהוא נאלץ לקחת הייתה הרבה מעבר למה שהקיבה שלו יכלה להכיל (בחור צנום באופן גנטי). כשהפסיק להקפיד, אחרי שנה או שנתיים נדמה לי, התחילו כאבי ראש איומים, לא היה מסוגל לזוז (כל העניין לקח כמה חודשים שבהם היה מרותק למיטה), חשבו משהו סופני, הנוירולוג שלחה אותו לעשות CT- רק לפני זה רופא אחר המליץ לו לנסות לקחת טיפול בזריקות וכדורי ברזל- ברוך השם נראה שהבעיה נפתרה. לפי מה שקראתי באינטרנט אז ייתכן ונגרם לו נזק משמעותי בשל התפוררות מיאלין. שוב, כאמור, ניתן לחיות כצימחוני. אני לא טוען אחרת. אבל אתה לא יכול להחליט לנגוס בכמה תפוחים ועגבניות ביום ולהחליט שזהו. אתה צריך לבנות לעצמך דיאטה מאוזנת שתוכל להתמיד בה. אתה צריך להבין את מה שאת עושה ולמה. כמו כן, עד כמה שידוע לי (ותתקנו אותי אם אני טועה) לצימחונים מוממלץ לעשות בדיקות דם כל תקופה, יותר מהאדם הסביר. לפחות זה מה שהבנתי מהרופא שלי. לאדם סביר מן היישוב שהחליט לדבוק בצימחונות- הרבה פעמים זו לא בעיה. הומלס שכל רוצנו למלא את הבטן ולהשכיח את הרעב- זה סיפור אחר.
29.07.13
לכל התגובות