אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה ניסתה לרשום את ביטקוין כמטבע בתאילנד והפכה אותו לבלתי חוקי צילום: בלומברג

חברה ניסתה לרשום את ביטקוין כמטבע בתאילנד והפכה אותו לבלתי חוקי

נציגי חברה אלמונית הציגו לבכירי הבנק המרכזי במדינה את המטבע הווירטואלי וביקשו לאשרו למסחר סדור, לאחר מספר חודשים של פעילות במדינה. הבכירים קבעו שבשל חוסר היכולת לפקח על המטבע, אסור יהיה להשתמש בו באופן גורף בתאילנד

30.07.2013, 11:30 | נמרוד צוק
האם המאבק של ממשלות מסביב לעולם להגבלת תעשיית הביטקוין עולה מדרגה? הבנק המרכזי של תאילנד הטיל אתמול איסור מוחלט על שימוש בביטקוין במדינה, על פי הצהרה שפרסמה אתמול חברה מקומית שעוסקת במסחר במטבע הוירטואלי.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת החברה, הרשומה בתאילנד תחת השם "ביטקוין בע"מ", אנשיה הוזמנו להעביר מצגת בפני 15 מבכירי הבנק המרכזי, לאחר מספר חודשים בהן ניסו להשיג את האישורים הדרושים למסחר במטבע אבל הורשו לפעול ללא צורך בהם מאחר והבנק העדיף שלא להכיר בביטקוין כמטבע.

בסיום המצגת קבעו אנשי הבנק כי בשל היעדר חקיקה מתאימה ואמצעים לפיקוח על ההון המגולם במטבע, הם מעדיפים להחליט כי לעת עתה כל הפעולות הקשורות במטבע יוגדרו כבלתי חוקיות במדינה - קניה ומכירה של מטבעות ביטקוין, קניה ומכירה של טובין באמצעות ביטקוין והעברה של מטבעות לתוך המדינה ומחוץ לה.

אין פיקוח? אין אישור לשימוש בתאילנד. ביטקוין, צילום: איי אף פי אין פיקוח? אין אישור לשימוש בתאילנד. ביטקוין | צילום: איי אף פי אין פיקוח? אין אישור לשימוש בתאילנד. ביטקוין, צילום: איי אף פי

עם זאת, הבנק טרם פרסם הודעה רשמית בעניין והחברה התאילנדית הרשומה כ"ביטקוין בע"מ" אינה גוף מוכר בתעשיה. בהודעה שהיא פרסמה לא נכללו שמות אנשי החברה שהשתתפו במפגש עם בכירי הבנק.

המטבע הווירטואלי תחת אש

תעשיית הביטקיון נתונה בחודשים האחרונים תחת לחץ גובר מצד גופים ממשלתיים שונים, בעיקר בארה"ב, שחוששים מהשפעת המטבע על הכלכלה בשל ההיקף הגדל והולך של המסחר בו, האנונימיות המוחלטת של הסוחרים והיעדר הפיקוח עליו, שהופכים אותו לאמצעי חביב על מלביני כספים וגורמי פשיעה.

בורסת הביטקוין הגדולה בעולם, Mt. Gox, נאלצה לאחרונה לחייב את משתמשיה להזדהות והחלה לשתף פעולה עם משרד האוצר האמריקני והמחלקה לבטחון המולדת בממשל בנושאי מניעת הלבנת הון, לאחר שנפתחה נגדה חקירה וכמה מחשבונות הבנק שלה הוחרמו. מטבע וירטואלי אחר, ליברטי ריזרב, הפך לפני חודשיים מטרה לכתב אישום חמור לאחר שהחברה שעומדת מאחוריו נחשדה בהלבנת כספי סחר בסמים, פדופיליה באינטרנט ועבירות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות