אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקס ליבריס זכתה בפרויקטים בארה"ב בהיקף של 8 מיליון שקל

אקס ליבריס זכתה בפרויקטים בארה"ב בהיקף של 8 מיליון שקל

החברה הירושלמית תטמיע את פתרונות מיכון הספריות שלה ב-4 אוניברסיטאות; פתרונות הניהול מבוססי הענן שלה מאפשרים לאחד את המערכות על פלטפורמה אחת

30.07.2013, 11:39 | כלכליסט

אקס-ליבריס (Ex-Libris), המפתחת ומשווקת פתרונות מיכון חכמים לספריות אקדמיות ולאומיות, זכתה במספר פרויקטים ב-4 אוניברסיטאות גדולות בארה"ב. החברה הירושלמית, מטמיעה בימים אלה את פתרון הדגל שלה באוניברסיטת סן-מרקוס בקליפורניה, אוניברסיטת אוקלהומה, אוניברסיטת Purdue ואוניברסיטת צפון-דקוטה (NDSU). היקפן הכולל של העסקאות הינו כ-8 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

פתרונות הניהול מבוססי הענן שפותחו באקס ליבריס, מאפשרים לספריות הפועלות באוניברסיטאות הללו לאחד את כלל המערכות הממוחשבות שלהן על גבי פלטפורמה אחת, לניהול וגילוי מידע במגוון אוספי הספריות.

המערכת של אקס ליבריס מאפשרת למכן את הספריות הציבוריות, צילום: בלומברג המערכת של אקס ליבריס מאפשרת למכן את הספריות הציבוריות | צילום: בלומברג המערכת של אקס ליבריס מאפשרת למכן את הספריות הציבוריות, צילום: בלומברג

ארבעת המוסדות האקדמיים החליטו על הטמעתן של מערכות Alma ו-Primo , שפותחו באקס ליבריס ומיועדות לניהול ממוחשב מבוסס ענן של מערך הספריות. המערכת מאפשרת יצירת קטלוג-על המותאם גם לפרסומים דיגיטליים. הפתרון מאחד את המערכות השונות אשר מסייעות היום לספריות לנהל את המאגרים השונים שלהן כולל אוספים מודפסים, אלקטרוניים ודיגיטלים.

מימשק הענן של המערכת מאפשר לספריות לתפעל ולהתנהל ביעילות באמצעות שיתוף מידע ועריכת שיתופי פעולה עם גופים אחרים. כתוצאה מכך, ספריות יכולות למקד את מאגרי המידע שלהן ולהרחיב את השירותים שהן מציעות בתוך ומחוץ למוסד האקדמי ולתמוך בתהליכי הלימוד והמחקר.

מנהל המיחשוב של אוניברסיטת סן-מרקוס, קליפורניה מסר כי: "ההחלטה להטמיע את מערכות אקס ליבריס הגיעה כחלק מאסטרטגיית הקמפוס לשלב מערכות ממוחשבות אל תוך טכנולוגיית הענן במטרה להפחית את העומס הטכני מצוותי הספרייה. כמו כן, תפשט ההטמעה את צורת העבודה של משתמשים חיצוניים, אנשי מחקר וסטודנטים ותהפוך אותה לאינטואיטיבית".

מתי שם טוב, מנכ"ל אקס ליבריס מסר כי: "האוניברסיטאות הללו שואפות כי ההטמעות החדשות הללו יתרמו ישירות להצלחת הסטודנטים ומכאן, לחזון המקצועי של האוניברסיטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות