אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק דיסקונט: תנאי הסף לתגמול בכירים ייקבעו רק אחרי אישורם צילום: אוראל כהן

בנק דיסקונט: תנאי הסף לתגמול בכירים ייקבעו רק אחרי אישורם

בעלי המניות מתבקשים להעניק לוועדת התגמולים ודירקטוריון הבנק גושפנקא לעשות ככל העולה על רוחם

30.07.2013, 21:10 | שניר הנדלר
בספטמבר הקרוב יתכנסו בעלי המניות של דיסקונטלאסיפה השנתית שבמרכזה אישור מדיניות התגמול לבכירי הבנק על פי תיקון 20 לחוק החברות. בחינה של מדיניות התגמול מעלה כי דיסקונט עמד בדרישות החוק וקבע כי עיקר המענק לנושאי המשרה יינתן אם אלה יעמדו ביעדים קשיחים ומדידים.

קראו עוד בכלכליסט

כך למשל, משקל המדדים הכמותיים בחישוב המענק השנתי של היו"ר יוסי בכר ושל המנכ"ל ראובן שפיגל לא יפחת מ־80% מתקרת המענק השנתי, כשאלו יתבססו על קריטריונים הניתנים למדידה הרלוונטיים לשנת המענק כמו תשואה לנכסי סיכון, יחס יעילות והכנסות. מה יהיה הרף המינימאלי של התשואה לנכסי סיכון שיזכה בבונוס? מהו יחס היעילות שיעניק את המענק המרבי במדד זה? לדירקטוריון דיסקונט הפתרונים.

בעלי המניות מתבקשים למעשה להעניק לוועדת התגמולים ודירקטוריון הבנק גושפנקא לעשות ככל העולה על רוחם ואולי להכשיר את הקרקע להבטחת המענק גם במקרה של ביצועים בינוניים של הבנק. אם לא די בכך, יתרת המענק (עד 20%) תיקבע לפי שיקול הדירקטוריון. אם בכר ושפיגל יעמדו במלוא היעדים שיקבעו להם, כל אחד מהם יזכה בבונוס שנתי של עד 2.5 מיליון שקל, שייפרס על פני כמה שנים. עוד נקבע כי העלות השנתית המקסימלית של רכיב התגמול תלוי הביצועים לא יעלה על 55% מעלות העסקה השנתית המקסימלית.

מימין: ראובן שפיגל ויוסי בכר, צילום: עמית שעל מימין: ראובן שפיגל ויוסי בכר | צילום: עמית שעל מימין: ראובן שפיגל ויוסי בכר, צילום: עמית שעל

מדיניות התגמול קובעת גם תקרת שכר חודשי ליו"ר ומנכ"ל הבנק וזו תעמוד על 180 אלף שקל בחודש. הבנק יהיה רשאי להעניק מענק הוני (צמוד למחיר המניה) שנועד, לדברי הבנק, להעמיק את זהות האינטרסים בין נושאי המשרה לבעלי מניותיו. שווי המנה השנתית של המענק ההוני לבכר ושפיגל לא יעלה על 12 משכורות חודשיות.

הבנק מבקש גם לשאת בגילום המס על הוצאות עלות השימוש ברכב של היו"ר, שעומדת על 8,880 שקל בחודש, דבר שיביא ל־2.9 מיליון שקל את עלות שכרו ב־2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות