אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: הגלקסי S4 מציג בכוונה תוצאות מנופחות במבחני ביצועים צילום: אוראל כהן

חשד: הגלקסי S4 מציג בכוונה תוצאות מנופחות במבחני ביצועים

בדיקה שנערכה בארצות הברית גילתה שסמסונג עיצבה את חומרת מכשיר הדגל האחרון שלה כך שתזהה תוכנות לבדיקה סינתטית של ביצועים - אחד הכלים לקביעת יכולותיו של המכשיר. המטרה: לקבל ציונים גבוהים ככל האפשר בסקירות של אתרי טכנולוגיה

31.07.2013, 11:48 | נמרוד צוק

האם סמסונג תכננה את טלפון הדגל האחרון והמצליח שלה, הגלקסי S4, כך שיציג תוצאות מנופחות במבחני ביצועים? בדיקה שערך אתר הטכנולוגיה AnandTech גילתה כי בעת הפעלת אפליקציות מבדקי ביצועים מסוימות, קצב השעון של המעבד הגרפי קופץ ל-533 מגה-הרץ, כאשר בהרצת אפליקציות תובעניות מבחינה גרפית כגון משחקים, הוא נשאר על 480 מגה-הרץ בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

גם המעבד המרכזי התנהג כחלק ממבחני הביצועים באופן חשוד, כאשר במבחן אחד קצב השעון שלו התייצב על 1.2 גיגה-הרץ לאורך כל הבדיקה, בניגוד לאופן הפעולה הנורמלי שלו, שכולל ירידה בקצב השעון עד ל-500 מגה-הרץ כאשר הסמארטפון לא נזקק למלוא עוצמת העיבוד כדי לצמצם את צריכת החשמל.

אירוע השקת הגלקסי S4, צילום: עומר כביר, ניו יורק אירוע השקת הגלקסי S4 | צילום: עומר כביר, ניו יורק אירוע השקת הגלקסי S4, צילום: עומר כביר, ניו יורק

החשד של אנשי האתר הוא כי סמסונג שתלה במערכת ההפעלה קוד שיודע לזהות הפעלה של אפליקציות מבדקי הביצועים ולשנות את התנהגות המכשיר כך שיציגו תוצאות מיטביות, במטרה למקם את המכשיר מעל המתחרים בסקירות - למרות שבשימוש יומיומי יהיו הביצועים מרשימים פחות - ואף מצאו מספר שורות קוד שכפי הנראה אחראיות לתופעה. אפליקציות בדיקת הביצועים המושפעות ממנו הן GLBenchmark 2.5.1 , AnTuTu ו-Quadrant.

נפוץ בעולם ה-PC, חדש בזירת הסלולר

ניסיונות מכוונים של יצרניות חומרה לשטות במבדקי ביצועים נראו בעבר פעמים לא מעטות בענף ה-PC, אבל בתחום הסמארטפונים זו הפעם הראשונה בה יצרנית מובילה נתפסת בשימוש בוטה בפרקטיקה זו. עד כה, סמסונג נמנעה מפרסום תגובה רשמית להאשמות.

הגלקסי S4 זכה לסקירות חיוביות ברובן, ועל פי דיווחים מסוימים אף עקף את האייפון 5 במכירות בארה"ב במאי האחרון. על פי סוכנות הידיעות הקוריאנית Yonhap News, החברה מכרה כ-20 מיליון יחידות מאז השקתו - קצב מכירות גבוה פי 1.7 מזה של הגלקסי S3.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות