אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמנכ"ל הכספים של אינטל: הירידה בשוק המחשבים תימשך

סמנכ"ל הכספים של אינטל: הירידה בשוק המחשבים תימשך

"אם מגדירים מחשב אישי כמחשב שהשתמשתם בו לפני שנתיים, אז הוא בירידה", כך טוען סטייסי סמית בראיון. עוד הוסיף כי השוק חווה מעבר לתחום המכשירים הניידים

31.07.2013, 12:44 | בלומברג

אינטל, שהמעבדים שלה אחראים להפעלתם של למעלה מ-80% מהמחשבים האישיים בעולם, טוענת כי הירידה בשוק המחשבים האישיים המסורתי תימשך, זאת מכיוון שהצרכנים מעדיפים טאבלטים ומכשירים ניידים אחרים. "אנחנו חווים מעבר של שוק המחשבים האישיים הקלאסיים לתחומים האלה", אמר סמנכ"ל הכספים הראשי של החברה, סטייסי סמית בראיון לסוכנות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

"אם אתם מגדירים מחשב אישי כמחשב הקלאסי שהשתמשתם בו לפני שנתיים או שלוש שנים, אז הוא בירידה", הוסיף סמית.

יצרנית השבבים, שבסיסה בקליפורניה, מייצרת כעת שבבים המיועדים למכשירי טאבלט, סמארטפונים ומחשבים ניידים שהופכים גם לטאבלטים, וכן למחשבי נוטבוק צרים. לדבריו של סמית, בכך העניקה לעצמה החברה סיכוי לפצות על הירידה במכירות המחשבים האישיים ולהחזיר לעצמה את נתחי השוק שהפסידה לטובת המתחרים בשווקים החדשים.

טאבלטים הם מוצרי צריכה, כך האמינו בכירי אינטל בעבר טאבלטים הם מוצרי צריכה, כך האמינו בכירי אינטל בעבר טאבלטים הם מוצרי צריכה, כך האמינו בכירי אינטל בעבר

בכירי החברה טענו בעבר כי הטאבלטים הם "מכשירי צריכה" שיירכשו בנוסף למחשבים האישיים, ולא כתחליף להם. אולם כעת הם טוענים כי הצמיחה של החברה תלויה בשבבים הצורכים פחות אנרגיה ומיועדים לאותם מכשירים ניידים.

לפי נתונים שפרסמה חברת המחקר גרטנר בתחילת החודש, משלוחי המחשבים ברחבי העולם ירדו ברבעון השני ב-10.9% ל-76 מיליון יחידות, זהו הרבעון החמישי ברציפות שבו נרשמה ירידה. בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד נרשמו ירידות במכירות בכל האזורים, כולל ירידה של 1.4% בארצות הברית.

חטיבת השבבים למחשבים אישיים של אינטל, שהיא החטיבה הגדולה ביותר בחברה, דיווחה על מכירות של 1.8 מיליארד דולר ברבעון השני, ירידה של 7.5% בהשוואה לשנה שעברה. עלייה של פחות מ-1% במכירות השבבים לשרתים ל-2.74 מיליארד דולר, לא עזרו לחברה לפצות על הירידה במכירות של השבבים למחשבים אישיים.

סמית מציין כי נתח החברה בשוק הסמארטפונים "קרוב לאפס כיום", וכן הנתח בשוק הטאבלטים "הוא נמוך למדי". בחברה מנסים לשנות את הנתונים הללו על ידי התמקדות בייצור שבבים שלא חסכוניים בחשמל. "אנחנו מתמקדים בעיצובים האלה, ומלוא כוחה של החברה ושל מנוע הייצור עומד מאחורי המטרה", הוסיף. "אינטל לא נכנסת לשווקים כדי להסתפק בנתחים קטנים בלבד".

מניות אינטל נפלו ביום שני בפחות מאחוז אחד וסגרו על 23.24 דולר במסחר בניו יורק. מאז תחילת השנה, המניה התחזקה ב-13%, לעומת עלייה של 22% במדד מוליכים למחצה בפילדלפיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות