אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריבלין ימונה לנציב תלונות הציבור על השופטים צילום: מיקי אלון

ריבלין ימונה לנציב תלונות הציבור על השופטים

אליעזר ריבלין, שהיה המשנה של נשיאת ביהמ"ש העליון ומועמד לתפקיד מבקר המדינה, יחליף בעוד חודשיים את הנציב הנוכחי אליעזר גולדברג

01.08.2013, 08:40 | משה גורלי

המשנה בדימוס לנשיאת בית המשפט העליון אליעזר ריבלין יחליף בעוד כחודשיים את השופט בדימוס אליעזר גולדברג כנציב תלונות הציבור על השופטים.

קראו עוד בכלכליסט

ריבלין כיהן 12 שנה כשופט בית המשפט העליון ופרש ב־2012. שני התחומים שבהם הטביע חותם היו תחומי הנזיקין וחופש הביטוי. שני פסקי הדין הבולטים שלו היו הלכת "השנים האבודות", שבה הוכרה זכות הניזוק לפיצוי בשל אובדן כושר השתכרות; וביטול עילת ה"חיים בעוולה", שלפיה תינוק שנולד עם מום רשאי היה לתבוע את הגורם הרשלן על עצם היוולדו בבחינת "טוב מותי מחיי". בתחום חופש הביטוי היה ריבלין הסמן הליברלי בבית המשפט העליון כשדחה את כל התביעות שנועדו לחשוף הפרות ועוולות באינטרנט, וכן ישב בהרכב שקיבל את ערעור אילנה דיין על חיובה בפיצוי לסרן ר'.

המשנה בדימוס לנשיאת ביהמ"ש אליעזר ריבלין, צילום: אלכס קולומויסקי המשנה בדימוס לנשיאת ביהמ"ש אליעזר ריבלין | צילום: אלכס קולומויסקי המשנה בדימוס לנשיאת ביהמ"ש אליעזר ריבלין, צילום: אלכס קולומויסקי

ריבלין היה גם מועמדו של יו"ר הכנסת לשעבר ראובן ריבלין למבקר המדינה, אך השופט יוסף שפירא הועדף על פניו.

כאמור, את עמדת הנציב מאייש היום גולדברג, שהגיע לכהונתו מתפקיד מבקר המדינה. גולדברג העביר קדנציה סוערת למדי, שבה הוא לא נרתע מהעברת ביקורת על שופטי בית המשפט העליון ואף התעמת חזיתית עם אחת השופטות החזקות במערכת ורדה אלשיך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מינוי נפלא של איש ראוי!
מינוי נפלא של איש ראוי! אליעזר ריבלין קטן הקומה הוא ענק משפטי, ו"מאנטש" בן אדם שאינו מתנשא או מטה דין. בשקט בשקט אבל בנחישות הוא פסק בהיות על כס המשפט החלטות אמיצות שלא הפלו בין יהודי לערבי, בין חילוני לחרדי, בין גבר לאשה, בין חזק לחלש. מעטים יודעים שריבלין, דור שביעי ירושלמי, התחיל כשופט תעבורה בקרית גת, התמנה לשופט שלום, לשופט מחוזי, לשופט עליון ועד שמונה כמשנה לנשיאת ביהמ"ש העליון. עפ"י דיני הבכירות, הוא יכול היה להתמנות - לפרק של 3 חודשים עד הגיעו ל 70 - כנשיא ביהמ"ש העליון. הוא סירב, ואמר שאינו רודף כבוד. כנציב תלונות השופטים הוא יחזיר את אמון הציבור במערכת. בשקט, בעדינות אבל בזרוע ברזל הוא יביא לסילוק שופטים המביאים קלון על השאר. מינויו היא דרך מצויינת להתחיל את השנה החדשה.
מכיר אותו  |  02.09.13
לכל התגובות