אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נדלניסט הורס: מגדל לנדמרק בפורט וורת' טקסס - 30 קומות ב-3 שניות

מגדל לנדמרק בטבורה של העיר פורט וורת' בטקסס שימש כבניין משרדים במשך 50 שנה עד שהתברר למי שרכש אותו שהריסתו כדאית יותר משיפוצו. ב-2006 פוצץ צוות מהנדסים את הבניין שקרס לתוך עצמו תוך שניות מבלי שנגרם נזק לבנייני המשרדים הצמודים לו. צפו בסרט

01.08.2013, 15:38 | כתב כלכליסט

כשנפתח, ב-1956, היה מגדל לנדמרק המבנה הגבוה ביותר בטקסס - 30 קומות משרדים מעל לובי של 2 קומות. הבניין שימש את המטה של בנק קונטיננטל נשיונל מטקסס.  בנייתו החלה כבר ב-1952, אבל לאחר שנבנו 4 קומות, נכנסה ארה"ב למיתון קשה והבנייה הופסקה, ולא חודשה עד 1956 כאשר הבנייה התחדשה והבניין הושלם.

מגדל לנדמרק, לפני  ותוך כדי הפיצוץ מגדל לנדמרק, לפני ותוך כדי הפיצוץ מגדל לנדמרק, לפני  ותוך כדי הפיצוץ

בראשו של המגדל הוצב שעון דיגיטלי ענק שנרשם בספר השיאים של גינס כגדול מסוגו בעולם באותה עת, בשנת 2000 פגעה סופת טורנדו קשה בעיר פורט וורת' וגרמה נזקים קשים לעיר ולמגדל עצמו, שהיה בנוי מלוחות אלומיניום במקום מלבנים.

ב-50 שנות פעילותו עבר הבניין מספר ידיים. בשלב מסויים תוכנן להפוך אותו לבניין מגורים יוקרתי אולם הפרויקט פשט את הרגל לפני שהצליח להתרומם. ב-2004 רכשה את המגדל חברת האנרגיה XTO שבחנה את האופציות לשפץ את הבניין הישן ואף להרחיבו, אולם ב-2006 הגיעה למסקנה כי הצעד הכלכלי ביותר יהיה להרוס את הבניין ולהשתמש בקרקע שתתפנה לבניית מגדל חדש (בסופו של דבר גם זה עדיין לא קרה והקרקע שפונתה משמשת כעת כמגרש חנייה).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות