אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אי אפשר לבקש לשנות את תנאי ההצבעה אחרי קיומה" צילום: יריב כץ

"אי אפשר לבקש לשנות את תנאי ההצבעה אחרי קיומה"

כך טוען עו"ד אהרון מיכאלי המייצג את אלביט הדמיה: "למרכיב הזמן בהסדר יש חשיבות גבוה מאוד. המחלוקות והטענות שמועלות בדיעבד לאחר היוודע התוצאות, אין בהם לתרום לדיון"

01.08.2013, 16:31 | יניב רחימי

אלביט הדמיה הגישה היום לבית המשפט את תגובתה להסתייגויות שהעלו הנאמנים וכמה גופים מוסדיים בקשר לתוצאות הצבעת הנושים על הצעת הסדר החוב.

קראו עוד בכלכליסט

במסמך התגובה טוענים עורכי הדין מיכאלי ובונן בשם אלביט הדמיה שרק לאחר נעילת אסיפת הנושים ולאחר שהסתמנו התוצאות החלו להישמע לראשונה "בשעות הקטנות של ליל חמישי" טענות שחותרות תחת ההגדרות הבסיסיות אשר על פיהן נערכו ההצבעות באסיפות המקדימות ובאסיפות הנושים, לשיטת אלביט הדמיה.

מספר גופים מוסדיים, בהם כלל, אנליסט ומיטב, טענו שלא היה ברשותם הזמן הנדרש להצביע נגד ההסדר גם באסיפת הנושים וזאת בשל העובדה שתוצאות האסיפות המוקדמות פורסמו רק לאחר נעילת אסיפת הנושים.

באלביט הדמיה מתייחסים לטענה ומציינים שהמתנגדים לאישור תוצאות ההצבעה לא העלו בזמן אמת כל טענה ביחס ללוחות הזמנים. עורכי הדין של אלביט הדמיה אף טוענים ש-KZI שהצטרפה לבקשה של הגופים המוסדיים, כלל לא הצביעה באסיפות המוקדמות, ולדבריהם אין למי שלא טרח כלל ועיקר להגיע לאסיפות המוקדמות כל זכות שהיא להתנגד לתוצאות האסיפות.

את מכתב התגובה סוגרת החברה במספר הערות ביחס להתנהלותם של הנאמנים. לטענת החברה הסגנון והלשון בהם נקטו הנאמנים, רחוקים מאוד מהודעה אובייקטיבית-אינפורמטיבית שבה הם מחויבים. לדברי עורכי הדין של החברה "הנאמנים נהגו, בזמן אמת, באופן שהעלה אצל החברה חשש, ממשי, בדבר מערכת השיקולים שלהם במניין הקולות ובביצוע ההצבעות".

התגובה שהגישה אלביט הדמיה לבית המשפט מהווה עוד צעד בדרך להכרעה שתתקבל על ידי השופטת ורדה אלשיך ביחס לתוצאות ההצבעה באסיפת הנושים על הסדר החוב של החברה. כעת, לאחר שהוגשה תגובת החברה, צפוי הכנ"ר להביע את עצמתו כבר בימים הקרובים. לאחר מכן אלשיך תחליט אם להכריע בבקשה לאישור ההסדר שלא בנוכחות הצדדים או שמא יקבע דיון בבקשה.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר עו"ד אהרון מיכאלי ממשרד גולדפרב זליגמן המייצג את אלביט הדמיה בשיתוף עם עו"ד יורם בונן ממשרד פישר בכר חן "למרכיב הזמן בהסדר יש חשיבות גבוה מאוד. המחלוקות והטענות שמועלות בדיעבד לאחר היוודע התוצאות, אין בהם לתרום לדיון. אין לנו עניין בסמינריון אקדמאי. הכללים נקבעו מראש" אומר מיכאלי ומסכם "אי אפשר לבקש לשנות את תנאי ההצבעה אחרי קיומה, כפי שאי אפשר למלא טופס לוטו אחרי היוודע תוצאות ההגרלה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות