אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לי קה שינג: "מחפש השקעות חדשות באירופה" צילום: בלומברג

לי קה שינג: "מחפש השקעות חדשות באירופה"

האיש העשיר ביותר באסיה אמר עוד כי בכוונתו להגדיל את חלקו בשוק הטלקומניקציה. לי מסר את הדברים לאחר שהחברה דיווחה על ירידה של 13% ברווחים במחצית הראשונה של השנה

02.08.2013, 17:45 | סוכנויות הידיעות

לי קה שינג, האדם העשיר ביותר באסיה, אומר כי בכוונתו להגדיל את חלקו בשוק הטלקומניקציה באירופה ולחפש אחר רכישות חדשות. זאת על רקע האטה במכירות הנדל"ן בהונג קונג שפוגעת ברווחים בחברת הדגל שלו, צ'אונג קונג הולדינגס, חברת הנדל"ן השנייה בגודלה בהונג קונג.

לי קה שינג , צילום: אי פי אי לי קה שינג | צילום: אי פי אי לי קה שינג , צילום: אי פי אי

להערכתו של לי (85), הצעדים שבהם נקטה הממשלה ימשיכו להוביל להאטה במכירות הבתים בהונג קונג. לי מסר את הדברים אתמול (חמישי) לאחר שהחברה דיווחה על ירידה של 13% ברווחים במחצית הראשונה של השנה. החברה מסרה כי הרווח הנקי נפל ל-13.4 מיליארד דולר הונג קונגי מ-15.4 מיליארד דולר הונג קונגי בשנה שעברה. "תוצאות המחצית הראשונה של הקבוצה משקפות את סביבת הפעילות הקשה", מסר לי. "שוק הנדל"ן המקומי ימשיך להיות נתון לתנאים כלכליים חיצוניים ולהתפתחות של מדיניות בנוגע לדיור".

עם זאת, לי ממשיך להרוויח מרכישות שביצע באירופה ובקנדה. הוא האיץ את ההשקעות הבינלאומיות של האצ'יסון וומפואה (Hutchison Whampoa), שדיווחה על זינוק של 23% ברווח הנקי, ובמקביל שוקל למכור את רשת המרכולים פארקנשופ בהונג קונג ולרכוש את החטיבה האירית של טלפוניקה.

"הם מנצלים את ההאטה באירופה כדי להשקיע בפרויקטים עם החזרים גבוהים", מסביר לואיס וונג מפיליפ סקיורטיס בהונג קונג. "אסטרטגיית הצמיחה מתמקדת בהשקעות בחברות תשתיות כמו חשמל ומים".

העלייה ברווחי האצ'יסון נובעת מהשקעות בתחנות כוח ואנרגיה. "כל אחת מחטיבות התפעול שלנו תמשיך להשקיע ולהתרחב", מסר לי בעת פרסום נתוני האצ'יסון. "הקבוצה תמשיך בצמיחה גם במחצית השנייה של 2013". אתמול פורסם כי הרווח הנקי של האצ'יסון טיפס בששת החודשים הראשונים של השנה ל-12.4 מיליארד דולר הונג קונגי (1.6 מיליארד דולר) מ-10.1 מיליארד דולר הונג קונגי בתקופה המקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות