אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינוק של 53% בעלות השכר של בעל השליטה והיו"ר במנורה מבטחים צילום: נמרוד גליקמן

זינוק של 53% בעלות השכר של בעל השליטה והיו"ר במנורה מבטחים

עלות העסקתו של בעל השליטה מנחם גורביץ תעלה מ־1.77 מיליון שקל בשנה ל־2.7 מיליון שקל; בנוסף אישרה החברה סטייה ממדיניות התגמול למנכ"ל ארי קלמן. הדירקטוריון: "תנאי העסקתו של קלמן ראויים והוגנים"

04.08.2013, 08:47 | אסף גילעם

חברת הביטוח מנורה שבשליטת מנחם גורביץ (61.9%) מאמצת מדיניות תגמול ברוח תיקון 20 לחוק החברות. מנורה פרסמה בסוף השבוע האחרון זימון לאסיפה מיוחדת לאישור מדיניות התגמול, יחד עם אישור הסכם העסקה חדש לבעל השליטה המכהן כיו"ר החברה. מבחינת ההצעה עולה כי דירקטוריון מנורה החליט להעלות את עלות העסקתו של גורביץ בלמעלה מ־50%.

לפי ההסכם החדש שגיבשה ועדת התגמול של מנורה, שכרו החודשי של גורביץ יעלה מ־106 אלף שקל בחודש ל־160 אלף שקל בחודש, ותתווסף לגורביץ משכורת 13. עם זאת, המענק השנתי לפי שיקול הדירקטוריון שגורביץ היה זכאי לו, בוטל. לצד המשכורת החודשית גורביץ יהיה זכאי להוצאות אש"ל ואירוח ללא תקרה, החזקת רכב עם נהג שמעמידה לו החברה ו־30 ימי חופשה בשנה.

כתוצאה משינוי התנאים, תעלה עלות העסקתו של גורביץ מ־1.77 מיליון שקל בשנה ל־2.7 מיליון שקל - עלייה של 53%. היחס בין הגמול לשכר ממוצע בחברה יעלה מפי 12.1 לפי 14.5. דירקטוריון מנורה מסביר: "תנאי התגמול, ובפרט השכר החודשי, סבירים ומקובלים בנסיבות העניין".

מנחם גורביץ, צילום: נמרוד גליקמן מנחם גורביץ | צילום: נמרוד גליקמן מנחם גורביץ, צילום: נמרוד גליקמן

לפי מדיניות התגמול החדשה שמאמצת מנורה, שכר הבסיס המקסימלי ליו"ר בחברה יעמוד על 160 אלף שקל בחודש, שכר המנכ"ל יעמוד על בין 130 אלף שקל ל־195 אלף שקל בחודש. נושאי משרה בכירים אחרים בחברה ייאלצו להסתפק בשכר של עד 100 אלף שקל בחודש. בכל מקרה, "חריגה של עד 10% לא תיחשב לחריגה או סטייה מהוראות מדיניות התגמול".

מנורה גם קובעת טווח למענקים לנושאי המשרה. במקרה של היו"ר והמנכ"ל המענקים השנתיים יכולים לנוע בין שש לשמונה משכורות חודשיות, ובמקרה של נושאי משרה בכירים אחרים בין ארבע לשש משכורות. מבחינת תגמול הוני, מנורה בוחרת בחלופה של אופציות פאנטום, שיכולות להגיע לשווי מקסימלי של מיליון שקל ליו"ר, ועד 2.5 מיליון שקל למנכ"ל. תקופת ההודעה המוקדמת ליו"ר ומנכ"ל תעמוד על תשעה חודשים, ומענק ההסתגלות יכול להגיע לסכום השווה לשבעה משכורות חודשיות.

למרות מדיניות התגמול, תנאיהם הנוכחיים של כמה בכירים בקבוצה אינם עומדים בקריטריונים של המדיניות - ובראשם, מנכ"ל החברה ארי קלמן. בתנאיו של קלמן ניתן למצוא זכאות למענק מובטח של 680 אלף שקל - כאשר במדיניות אין "מענק מובטח" אלא מענק תלוי ביצועים של שש־שמונה משכורות.

כמו כן, קלמן זכאי להצמדת השכר למדד בתוספת ריאלית של 1% כאשר לפי המדיניות החדשה לא ניתן להצמיד את השכר מעבר למדד. הפיצויים של קלמן בהיקף של 150%, כאשר על פי מדינדיות התגמול ניתן לקבל פיצויים של עד 100%. למרות זאת הדירקטוריון סבור כי "תנאי העסקתו ראויים והוגנים ופתיחתם אינה לטובת החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות