אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה תאפשר לבצע הזמנה באינטרנט צילום: יוסי זליגר

איקאה תאפשר לבצע הזמנה באינטרנט

בימים האחרונים הפך אתר החברה לאתר סחר מקוון, במסגרת שיתוף פעולה עסקי שיצרה איקאה עם חברת מובילי דרור

04.08.2013, 08:54 | נורית קדוש

לאורך השנים ניסתה איקאה למצוא לבקשת הצרכנים פתרונות שיקצרו את השהות הממושכת של המבקרים בה בשל המסלול המובנה בין שתי הקומות. עם פתיחת החנות בראשון לציון כבר הציגה הרשת אפשרויות יציאה באמצע המסלול לשם הגעה מהירה לקופות. כעת עולה החברה שלב נוסף ומציעה לראשונה מאז הוקמה בישראל לקנות את מוצריה מבלי להגיע לחנות. אתר האינטרנט שהקימה גל בכניסתה לתפקיד לפני 7.5 שנים אפשר עד כה לצרכן לא רק להיחשף לכלל מוצרי איקאה, אלא גם להתרשם מהמידות, הצבעים ואופן ההרכבה ולבדוק את הימצאותם במלאי. בימים האחרונים הפך אתר החברה לאתר סחר מקוון.

מנכ"ל איקאה שלומי גבאי, צילום: עמית שעל מנכ"ל איקאה שלומי גבאי | צילום: עמית שעל מנכ"ל איקאה שלומי גבאי, צילום: עמית שעל

זאת במסגרת שיתוף פעולה עסקי שיצרה איקאה עם חברת מובילי דרור, הפועלת זה שנים כחברת ההובלות של הרשת. לגולשים באתר ניתנת כעת האפשרות להרכיב סל מוצרים שהם מבקשים לרכוש ובסיום התהליך להזמין משלוח, אשר בתמורה לדמי שירות של 7% מעלות המוצרים או למינימום הזמנה של 90 שקל יגיעו לבית הלקוח. זאת נוסף לעלויות ההובלה הקבועות שגובה החברה בהתאם לסכום הקנייה ולאזור שאליו יש להוביל את המוצרים. לדברי גל, "האתר מפורט מאוד ויורד לרזולוציות הנמוכות ביותר, כמו הרכב החומרים שמהם עשוי כל מוצר וכמובן נתונים על המלאי שמתעדכנים בכל חצי שעה. אני מניחה שהרבה לקוחות שאין להם זמן להגיע לחנות ישתמשו באפשרות הרכישה מהבית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
שאלה
קניתי ספה גדולה באיקאה. לקחתי פתק, שילמתי והראתי בנקודת האיסוף בסוף החנות. הזמנתי גם שליח כי אין לי דרך להעמיס ספה על הגג של האוטו הפיצי שלי. בכל השלבים האלו לא ראיתי את הספה, לא נגעתי בה ולא עשיתי כלום חוץ מלשלם ולתאם את המשלוח. עכשיו - אם אני עושה את כל זה באינטרנט (משלם, מתאם משלוח) - ל-מ-ה א-נ-י צ-ר-י-ך ל-ש-ל-ם י-ו-ת-ר ? אני חוסך לחנות הוצאות עובדים וקופאיות, אז מה הרעיון? (אולי כי איקאה מאמינים שעדיף שהלקוח יכנס לחנות כי תמיד יוצאים משם עם משהו וזה שהם מאפשרים לך לא להכנס לחנות זה הפסד בשבילם)
07.08.13
לכל התגובות